موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/19036 :کد

0

امروز هیچ افتخاری بالاتر از در برداشتن لباس روحانیت نیست

  ﺳﻪشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ — ۱۸:۵۵
تعداد بازدید : ۲۸۳   
 تحلیل ایران -امروز هیچ افتخاری بالاتر از در برداشتن لباس روحانیت نیست

مرجع تقلید شیعیان گفت: تلبس به لباس روحانیت در کنار افتخاری که دارد، مسئولیت نیز می‌آورد که همان حفظ موقعیت و احترام لباس سربازی امام زمان(عج) است و هیچ افتخاری از سربازی آن حضرت بالاتر نیست.

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با جمعی از طلاب سفیران هدایت حوزه علمیه درالمبلغین فلسفی تهران، اظهار داشت: دایر شدن مدرسه در منزل مرحوم فلسفی و ساخت مدرسه عالی در آنجا و مشغول شدن سفیران هدایت در آن مکان که در خط و مسیر مرحوم فلسفی هستند، توفیق الهی بود و امیدوارم مانند آن مرحوم از میان شما کسانی برخیزند و راه وی را ادامه دهند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) درباره بخشنده‌ترین انسان‌ها افزود: به فرمایش نبی اکرم(ص) بخشنده‌ترین انسان‌ها بعد از پیامبر(ص)، کسی است که علمی را فرا بگیرد و آن را منتشر کند و شما مصداق این حدیث هستید از این رو باید قدر مقام خود را بدانید و خداوند را به خاطر این نعمت شکر کنید.

استاد سطح عالی حوزه علمیه قم تصریح کرد: در زمان حاضر، تبلیغ از هر برهه‌ای ضروری‌تر است چون وسائل فساد از هر زمانی بیشتر است. شبکه‌های ماهواره‌ای، اینترنت و دیگر اسباب فساد، شبهات اعتقادی و مفاسد اخلاقی را ایجاد می‌کنند و می‌خواهند مردم را از دین دور کنند زیرا در صورت دوری مردم از دین راستین، اسباب تسلط بر ایشان فراهم می‌شود.

وی گفت: دشمن به دنبال ویران کردن پایه‌های اخلاق و ایمان است و شما طلاب باید با تقویت پایه‌های اخلاق و ایمان خود، در مقابل دشمن ایستادگی کنید.

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: معارف غنی اسلامی، ابزار مهمی در مبارزه با دشمن هستند و شما باید به این ابزار مجهز شوید. دشمنان منطق ندارند اما منطق شما، مکتب اهل بیت(ع) است و وعده راستین خداوند با شماست که فرموده است ما بر لشگر کفر پیروز می‌شویم و راه پیروزی در مقابل ما باز می‌شود.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: شما طلاب امروز باید به سلاح نطق و قلم مجهز شوید تا بتوانید در مقابل دشمن بایستید و به اسلام خدمت کنید و تلبس به لباس روحانیت در کنار افتخاری که دارد، مسئولیت نیز می‌آورد که همان حفظ موقعیت و احترام لباس سربازی امام زمان(عج) است و هیچ افتخاری از سربازی آن حضرت بالاتر نیست.

در ادامه این دیدار، تنی چند از طلاب به دست آیت الله مکارم شیرازی به لباس روحانیت ملبس شدند.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :