موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/19038 :کد

0

لزوم استفاده از افراد متخصص برای انعقاد قراردادهای نفتی

  ﺳﻪشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ — ۱۹:۰۵
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -لزوم استفاده از افراد متخصص برای انعقاد قراردادهای نفتی

مشاور ارشد حقوقی شرکت ملی نفت گفت: برای بازگشت دوباره به بازار بین المللی نفت، باید در مذاکرات قراردادی خود بسیار دقیق، حرفه ای و کارآمد عمل کرده و از افراد متخصص و آگاه به تحولات روز اقتصادی و سیاسی

مشاور ارشد حقوقی شرکت ملی نفت گفت: برای بازگشت دوباره به بازار بین المللی نفت، باید در مذاکرات قراردادی خود بسیار دقیق، حرفه ای و کارآمد عمل کرده و از افراد متخصص و آگاه به تحولات روز اقتصادی و سیاسی کشوراستفاده کنیم.

 

به گزارش  تحلیل ایران  سهراب ربیعی امروز در همایش ملی حقوق انرژی گفت: باید بپذیریم بازگشت ما به بازار نفت با دشمنی های زیادی روبروست و برخی کشورها بر این باورند که ورود مجدد و پرقدرت ایران به بازار جهانی نفت، منافع اقتصادی و یا سیاسی آنها را به خطر می اندازد.

وی تصریح کرد: بنابراین برای بازگشت دوباره به بازار بین المللی نفت، باید در مذاکرات قراردادی خود بسیار دقیق، حرفه ای و کارآمد عمل کرده و از افراد متخصص و آگاه به تحولات روز اقتصادی و سیاسی کشور استفاده کنیم.

ربیعی با اشاره به مراحل قرارداد شامل طراحی، مذاکره، اجرا و مکانیزم حل اختلاف گفت: متاسفانه در بسیاری از قراردادها، نظارت حقوقی تنها تا مرحله امضای قرارداد ادامه می یابد و این در حالی است که این نظارت باید در تمام مراحل قرارداد اعمال شود.

وی ادامه داد: درحال حاضر شرکتهای بزرگ بین المللی فعال در عرصه صنعت نفت منتظر رونمایی از قراردادهای جدید نفتی کشورمان هستند تا به بررسی جزئیات این قراردادها بپردازند و قطعا تنها در شرایطی به مشارکت در پروژه‌های صنعت نفت کشورمان می پردازند که کار کردن در قالب این قراردادها برای آنان با توجیه اقتصادی همراه باشد.


خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :