موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/19048 :کد

0

اصرار دولت برای برگزاری الکترونیکی انتخابات وجهی ندارد

  ﺳﻪشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ — ۱۹:۴۳
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -اصرار دولت برای برگزاری الکترونیکی انتخابات وجهی ندارد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: هنگامی‌که زیرساخت‌های برگزاری انتخابات به‌صورت الکترونیک در کشور فراهم نیست، اصرار دولت برای برگزاری الکترونیکی انتخابات وجهی ندارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: هنگامی‌که زیرساخت‌های برگزاری انتخابات به‌صورت الکترونیک در کشور فراهم نیست، اصرار دولت برای برگزاری الکترونیکی انتخابات وجهی ندارد.

 

به گزارش  تحلیل ایران  ، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، سید حسین ذوالانوار با اشاره به لغو شدن انتخابات سازمان نظام‌مهندسی ساختمان در سه استان کشور اظهار داشت: لغو شدن انتخابات سازمان نظام‌مهندسی ساختمان در سه استان کشور به دلیل مشکلات نرم‌افزاری نشان می‌دهد زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به‌صورت الکترونیکی هنوز در کشور مهیا نیست بنابراین از دولت انتظار می‌رود برای برگزاری انتخابات به‌صورت الکترونیکی اصرار نورزد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: به‌یقین برگزاری انتخابات به‌صورت الکترونیکی، دارای مزیت‌هایی از قبیل ضریب امنیتی بسیار بالاتر و کاهش خطاهای انسانی و همچنین تسریع در مشخص شدن نتایج آرا است که این موارد سبب می‌شود برگزاری انتخابات به‌صورت الکترونیکی نسبت به سیستم‌های رایج دستی ارجحیت بیشتری داشته باشد.

ذوالانوار همچنین تصریح کرد: درعین‌حال مزایای برگزاری انتخابات به‌صورت الکترونیکی، همان‌گونه که در نخستین تجربه برگزاری انتخابات به‌صورت الکترونیکی مشاهده شده است زیرساخت‌های لازم برای این نوع برگزاری انتخابات فراهم نیست و هنگامی‌که انتخابات محدودی مانند سازمان نظام‌مهندسی ساختمان با معضل مواجه می‌شود، چه تضمینی وجود دارد انتخابات وسیع و با گستره چند ده برابری مانند مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در روز برگزاری انتخابات با معضل نرم‌افزاری مواجه نشود و به تعویق نیفتد؟

وی در ادامه گفت: نکته دیگری نیز که باید به آن اشاره شود این است که برگزاری انتخابات الکترونیکی بر بستر اینترنت، از ضریب اطمینان بالایی برخوردار نیست.

نماینده مردم شیراز در ادامه با اشاره به معایب و مضرات استفاده از شبکه اینترنت برای برگزاری انتخابات گفت: نخستین خطری که در این زمینه وجود دارد، احتمال لو رفتن اطلاعات محرمانه مربوط به ستاد برگزاری انتخابات و حتی تغییر نتیجه آرا از طریق حملات هکرها و بدافزارهاست.

ذوالانوار دسترسی و احاطه سازمان‌های جاسوسی به بستر اینترنت را دیگر معضل استفاده از بستر اینترنت برای برگزاری الکترونیک انتخابات برشمرد و افزود: مستندات قطعی حاکی از آن است که سرویس‌های جاسوسی کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی به اطلاعات موجود در فضای وب دسترسی و احاطه کامل دارند و حتی اگر سیستم برگزاری انتخابات، هدف حمله بدافزارها نیز قرار نگیرد، به‌یقین مورد رصد سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه خواهد بود.

این نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن این موارد، به نظر می‌رسد راهکار مناسب برای برگزاری انتخابات به‌صورت الکترونیکی، بهره‌گیری از سیستم شبکه ملی اطلاعات و اینترنت ملی است و بهتر است دولت تا پیش از راه‌اندازی کامل این سیستم، اصراری به برگزاری الکترونیک انتخابات با استفاده از بستر اینترنت نداشته باشد.


/فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :