موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/19094 :کد

0

مذاکره با آمریکا «رهبری جبهه مقاومت» را دچار آسیب می‌کند

  چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ — ۰۱:۲۶
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -مذاکره با آمریکا «رهبری جبهه مقاومت» را دچار آسیب می‌کند

جمهوری اسلامی به عنوان کشوری که رهبری جبهه مقاومت را برعهده دارد، در صورت مذاکره با آمریکا اقتدار منطقه‌ای و قدرت مقابله‌اش با اسرائیل دچار آسیب‌ می‌شود.

قائم‌مقام جمعیت ایثارگران با اشاره به پیامدهای منفی مذاکره با آمریکا گفت: جمهوری اسلامی به عنوان کشوری که رهبری جبهه مقاومت را برعهده دارد، در صورت مذاکره با آمریکا اقتدار منطقه‌ای و قدرت مقابله‌اش با اسرائیل دچار آسیب‌ می‌شود.

به گزارش تحلیل ایران ، لطف‌الله فروزنده قائم‌مقام جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به ممنوعیت مذاکره با آمریکا و ابعاد این مسئله اظهار داشت: این مسئله که آمریکا دشمن جمهوری اسلامی است کاملاً مشخص است و هدف و راهبرد آنها نیز نابودی و ضربه زدن به ایران اسلامی است.

فروزنده ادامه داد: در طول تاریخ انقلاب آنها با کودتا، آوردن رژیم دست‌نشانده پهلوی، جنگ تحمیلی، حمایت از جریانات ضد انقلابی، منافقین و صدام سعی در ضربه زدن به انقلاب اسلامی داشته‌اند و در فتنه 88 نیز حمایت گسترده‌ای از فتنه‌گران انجام داده‌اند.

این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید براینکه آمریکا امروز به دنبال نفوذ در ایران است یادآور شد: آنها گزینه نظامی را هم مدنظر داشته‌اند اما نتوانستند آن را اجرایی کنند از این رو به دنبال نفوذ از جهت فرهنگی و اقتصادی در کشورمان هستند.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب به عنوان دیده‌بان انقلاب اسلامی وقتی که تحرکات و استراتژی دشمن را رصد می‌کنند، بر این نکته تاکید می‌کنند که مذاکره با آمریکا ممنوع است و ما می‌بینیم دشمن با استراتژی ثابت خود، دست به تغییر تاکتیک‌ها زده است و می‌خواهد محاسبات مسئولان را تغییر دهد تا هیچ راهی جز رابطه با آمریکا را نپذیرند.

فروزنده خاطرنشان کرد: کسانی که مدافع مذاکره با آمریکا هستند باید توضیح دهند با چه منطقی دم از مذاکره با آمریکا می‌زنند از این رو آنها یا ساده‌اندیش‌اند یا خائن.

قائم‌مقام جمعیت ایثارگران درباره پیامدهای منفی مذاکره با آمریکا گفت: شکستن وحدت و انسجام مردم و مسئولان، نفوذ آمریکا در بخش‌های سیاسی و فرهنگی، کم‌رنگ شدن حساسیت مردم نسبت به دشمن و تبدیل شدن ایران به بازار مصرف کالاهای آمریکا از پیامدهای منفی داخلی مذاکره با آمریکا است.

وی با اشاره به پیامدهای منفی مذاکره با آمریکا در سطح بین‌الملل خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی به عنوان کشوری که رهبری جبهه مقاومت را برعهده دارد، در صورت مذاکره با آمریکا اقتدار منطقه‌ای و قدرت مقابله‌اش با اسرائیل آسیب‌ خواهد دید.

فروزنده گفت: امروز چشم مستضعفین، مظلومین و مسلمانان جهان به جمهوری اسلامی است و مذاکره با آمریکا تلاش‌های ایران برای از بین بردن تروریست واقعی یعنی داعش را دچار آسیب خواهد کرد و آمریکا نیز دقیقا همین را می‌خواهد.

این فعال سیاسی، تغییر عقیده، تغییر رفتار و در نهایت از بین بردن سیستم را از استراتژی‌های آمریکا برشمرد و افزود: آنچه آمریکا را در منطقه با شکست مواجه کرده قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی است و ایران توانسته است ائتلاف چهارگانه‌ای برای مبارزه واقعی با تروریست شکل دهد که در صورت مذاکره با‌ آمریکا این مسئله نیز دچار آسیب خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :