موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بازار

a/19100 :کد

0

توزیع گسترده مرغ منجمد ۵۵۰۰ تومانی در ماه محرم

  چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ — ۰۲:۰۵
تعداد بازدید : ۲۶۸   
 تحلیل ایران -توزیع گسترده مرغ منجمد ۵۵۰۰ تومانی در ماه محرم

رئیس انجمن مرغ گوشتی با بیان اینکه مشکلی برای تامین مرغ مصرفی درماه محرم وجود ندارد گفت: در این ایام، مرغ منجمد بدون محدودیت به نرخ هرکیلوگرم ۵۵۰۰ تومان توزیع می شود.

 

رئیس انجمن مرغ گوشتی با بیان اینکه مشکلی برای تامین مرغ مصرفی درماه محرم وجود ندارد گفت: در این ایام، مرغ منجمد بدون محدودیت به نرخ هرکیلوگرم 5500 تومان توزیع می شود و قیمت روز مرغ تازه نیز کمتر از 6 هزار تومان است.


به گزارش تحلیل ایران ، محمد یوسفی در گفت‌وگو با تسنیم با اعلام این خبر اظهار کرد: وضعیت تولید مرغ بسیار مناسب بوده و علاوه بر اینکه برای تامین نیاز ماه محرم هیچ گونه کمبودی وجود ندارد، بلکه وضعیت تولید مازاد است.

وی با بیان اینکه قیمت مرغ زنده 4 هزار تومان است، افزود: هرکیلوگرم گوشت مرغ به صورت عمده 5 هزار و 700 تومان و در خرده فروشی ها 5 هزار 900 تا 6 هزار تومان به فروش می‌رسد.

یوسفی تاکید کرد: با توجه به افزایش تقاصا در ماه محرم، شرکت پشتیباتی امور دام برای تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش قیمت احتمالی این محصول اقدام به توزیع مرغ منجمد به قیمت هر کیلو گرم 5500 تومان می‌کند.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی یادآور شد: با توجه به ذخایر مطمئن شرکت پشتیبانی امور دام و تولید مناسب این محصول در کشور، مشکلی برای تامین مرغ مصرفی در این ایام وجود ندارد و هئیت‌های عزاداری به هرمیزانی که نیاز دارند می توانند مرغ منجمد خریداری کنند.

وی درباره برگشت خوردن محصولات پروتئینی ایران از عراق، تصریح کرد: صادرات محصولات پروتئینی ایران به عراق و افغانستان مناسب بوده و مواردی که در این خصوص شنیده می‌شود جزئی است.

یوسفی در پایان با بیان اینکه مرغدارن کماکان در حاشیه سود قرار ندارند، گفت: درحالی که اوایل سال گذشته وزارت جهاد کشاورزی قیمت منطقی مرغ را برای مصرف کننده 7 هزار تومان اعلام کرده بود، قیمت فعلی این محصول در بازار هزار تومان کمتر است.

 

                               

بازار     قیمت     مرغ     ماه محرم        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :