موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/19124 :کد

0

آمریکا با سرپیچی توافقات از ایران مشت محکمی می‌خورد

  چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ — ۰۷:۵۵
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -آمریکا با سرپیچی توافقات از ایران مشت محکمی می‌خورد

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به رای مثبت نمایندگان مجلس به برجام، گفت: آمریکا با سرپیچی از توافقات از ایران مشت محکمی می‌خورد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به رای مثبت نمایندگان مجلس به برجام، گفت: آمریکا با سرپیچی از توافقات از ایران مشت محکمی می‌خورد.

 

به گزارش تحلیل ایران ،در شهرستان آمل، حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی شب سه‌شنبه در آیین استقبال از ماه محرم در جمع اعضای هیئت محبین آل‌طاها این شهرستان در مجتمع فرهنگی و مذهبی آل‌طاها بیان کرد: انسان پا به دنیا گذاشته تا به کمال برسد و چاره‌ای جز آن ندارد.

وی با اشاره به نقش بارز خودسازی در انسان‌ها، افزود: آنهایی که در دنیا دست به خودسازی زدند در برزخ و قیامت کارشان آسان و راه‌شان هموار است.

آقاتهرانی با تاکید بر اینکه افرادی که در دنیا خودسازی ندارند در آینده به درسر گرفتار می‌شوند، تصریح کرد: اگر افرادی در برزخ برخی کمالات را با سرعت پشت سر گذاشتند در دنیا به فکر خودشان بودند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه انسان در هر موقعیت و شرایطی می‌تواند به کمال برسد و در این مسیر باید دست از بهانه‌جویی بردارد، گفت: زن پیامبرانی همانند حضرت لوط و نوح چون نخواستند به کمالات برسند دچار دردسر شدند ولی در مقابل زن فرعون با خواستن کسب کمالات از بزرگان شد.

این مسئول با اشاره به آمدن 124 هزار پیامبر و 12 امام برای هدایت انسان‌ها به کمالات و کارهای نیک، خاطرنشان کرد: تخت سلطنت و قدرت انسان را جهنمی نمی‌کند ولی در این بین پادشاهان جهنمی فراوان بودند که راه را نادرست انتخاب کردند.

* انسان‌شناسی موضوع اصلی بزرگان دین

آقاتهرانی گفت: اگر انسان راهی دوزخ می‌شود به این دلیل است که در ابتدا وجود خود را نساخته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه انسان باید همیشه بنده خداوند باشد، ادامه داد: افرادی همانند حر با تفکر در صحنه کربلا در یک لحظه دگرگون شده و زندگی خود را زیر و رو کردند.

این مسئول با اعلام سه شناخت در انسان که زندگی هر فرد را دگرگون می‌کند، خاطرنشان کرد: انسان‌شناسی، هستی‌شناسی و خدا‌شناسی مواردی هستند که باعث تغییرات اساسی می‌شوند.

آقاتهرانی با تاکید بر اینکه انسان باید نسبت به خود شناخت داشته باشد تا ارزش خود را دانسته و در معاملات خود را ارزان نفروشد، ادامه داد: بیشتر کتاب‌های بزرگان دینی با تاکید بر روی خودشناسی تالیف شده است.

وی اظهار کرد: باید بدانیم که از کجا آمده‌ایم، به کجا می‌رویم، چقدر می‌ارزیم و ارزش‌مان به چه چیزهایی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انسان همیشه در دنیا در حال امتحان و معامله است و اگر نداند چه میزان می‌ارزد به راحتی فریب می‌خورد، گفت: خداوند در قرآن کریم می‌فرمایند «وای بر کم‌فروشان» و اگر امروزه کم‌فروشی‌هایی می‌بینیم از جانب خودمان است.

* اهل بیت میزان اعمال‌مان هستند

این مسئول با اعلام اینکه اگر کسی یک نفر را به ناحق به قتل برساند همانند آن است که تمام انسان‌ها را کشته است، افزود: این مهم نشان از ارزش والای انسان دارد.

آقاتهرانی با اعلام اینکه حتی در مسائل هسته‌ای نیز باید بدانیم در حال انجام چه کارهایی هستیم، چه چیزهایی گرفته و چه مواردی را واگذار کردیم، گفت: در این بین نیز باید ارزش‌سنجی شود.

وی با تاکید بر اینکه باید خودمان را در ترازو قرار دهیم، ادامه داد: اهل بیت میزان اعمال‌مان هستند و خداوند از انسان‌ها توقع بسیار بالایی دارد زیرا در قیامت ما را با اهل بیت و امامان می‌سنجد.

آقاتهرانی انسان بدبخت را کسی دانست که در مقابل پول، شهوت و شهرت زانو خم کرده و زانو می‌زند، اظهار کرد: انسان دارای اختیار بوده و حق انتخاب دارد البته این مهم انسان را بالاتر از فرشتگان قرار داده که از خود اختیار، حس شهوت، غضب و اختیار ندارند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه امتحان همیشه برای انسان‌ها وجود دارد که براساس زمان تنوع آنها متفاوت است، عنوان کرد: در راه خودشناسی بهترین الگوها در اختیارمان است زیرا امام حسین (ع) و اهل بیت بزرگ‌ترین مجاهد، آمر به معروف و ناهی از منکر هستند.

این مسئول با تاکید بر اینکه باید جوانان زندگی امامان را مطالعه کنند، اظهار کرد: باید هم‌اکنون راه برای امام‌شناسی و شناخت اهل‌بیت فراهم شود.

* آمریکا تاکنون به ایران راست نگفته است

آقاتهرانی با اعلام اینکه در آفریده‌های خداوند نابودی وجود ندارد، گفت: در عالم هستی نابودی نداریم بلکه تغییر شکل‌ها وجود دارد. در قیامت نیز انسان‌های بهشتی و جهنمی نابودی ندارند.

وی با اشاره به بیانات امام علی (ع) که فرمودند «خداوند رحمت کند انسان‌هایی را که بدانند چه کسی هستند، از کجا آمده و به کجا می‌روند»، ادامه داد: باید انسان با خودشناسی به خداشناسی برسد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در مسائل هسته‌ای کشورهای استکباری اعلام کردند که غنی‌سازی‌ها متوقف شود تا همه تحریم‌ها را بردارند هرچند آمریکا تاکنون به ایران راست نگفته است.

این مسئول بیان کرد: با توجه به حمایت مسئولان برجام در مجلس رای مثبت آورد هر چند باید وضع مردم بازگردد ولی اگر آمریکا از توافقات سرپیچی کرد چنان مشت محکمی می‌خورد که فراموشش نمی‌شود.

آقاتهرانی گفت: مسئولان کشور و دولت‌مردانی که سعی در رای مثبت برجام از مجلس شورای اسلامی داشتند باید پای حرف‌ها و قول‌های خود بایستند.


/فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :