موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/19163 :کد

0

کمک مالی عربستان وبحرین به حمله کنندگان به اتوبوس در پاکستان

  چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ — ۱۲:۳۴
تعداد بازدید : ۱۲۱   
 تحلیل ایران -کمک مالی عربستان وبحرین به حمله کنندگان به اتوبوس در پاکستان

روزنامه پاکستانی نوشت که عاملان اصلی حمله به اتوبوس شیعیان در کراچی که تحت نام داعش فعال هستند از عربستان، کویت و بحرین کمک مالی دریافت می‌کنند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «اکسپرس تریبون»، تیم تحقیقات مشترک برای مبارزه با تروریسم با صدور گزارشی در مورد حمله خونین به اتوبوس شیعیان در کراچی گفت: کمک مالی عاملان اصلی حمله به اتوبوس شیعیان در منطقه «صفورا» از سوی برخی کشورهای عربی تامین می‌شد.

بر اساس این گزارش، «طاهر منهاس» عامل اصلی حادثه صفورا که گروهی در ارتباط با داعش در پاکستان را تشکیل داده‌اند، پس از تحقیقات نیروی امنیتی این کشور اعتراف کرد که از کشورهای عربی مانند عربستان، کویت و بحرین کمک مالی دریافت می‌کند.

وی گفت: گروه تحت نظر وی با گروه تروریستی داعش در ارتباط است و از آنها کمک مالی دریافت می‌کند.

منهاس اظهار داشت: گروه داعش در پاکستان 53 عضو دارد که پیش از این کارکنان لشکر جهنگوی و القاعده بودند.

وی اذعان کرد: عبدالله بن یوسف معروف به عبدالعزیز رئیس گروه تروریستی داعش در پاکستان است و «عمر افضل» معروف به جواد نیز رئیس القاعده در ایالت «سند» است.

وی همچنین فاش کرد که «عبدالله منصوری» و «میستاری پتهان» از منطقه «دیره اسماعیل خان» اعضای مهم این گروه هستند در حالی که «طیب» و «علی رحمان» که مهندسان حرفه‌ای هستند از کراچی در این گروه فعالیت می‌کنند.

این گزارش می‌افزاید: گروه‌های مختلف از جمله لشکر جهنگوی، تحریک طالبان، القاعده، جماعت الاحرار و سایر گروه‌های تروریستی خارجی در حال حاضر در کراچی فعال هتسند.

این گروه‌ها توسط 66 فرمانده در این شهر سازماندهی می‌شوند که هر یکی از این فرماندهان دستکم پنج یا شش نفر را زیر دست دارد.

رئیس پلیس ایالت «سند» پاکستان روزگذشته از همکاری و فعالیت نزدیک دو گروه تروریستی «لشکر جهنگوی» و «داعش» در این کشور برای هدف قرار دادن شیعیان پاکستان خبر داده بود.

به گفته رئیس پلیس ایالت سند، 14 عامل حمله تروریستی حادثه صفورا را انجام دادند که 8 نفر از آن‌ها توسط پلیس کراچی بازداشت شدند.

وی گفت: عاملان بازداشت شده حمله صفورا فاش کردند که «عبدالعزیز» یک تروریست مهم از گروه تروریستی داعش بود که چندی پیش همراه با «اظهر منهاس» نزدیک‌ترین فرد وی، به سوریه گریخته است.

رئیس پلیس ایالت سند در مقابل کمیته دائمی سنای پاکستان در امور داخلی اذعان کرد: شیعیان در پاکستان در صف نخستفهرست گروه تروریستی داعش قرار دارند.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :