موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/19171 :کد

0

اقدام عاجل وزارت خارجه برای حل مشکل معلمان بازداشتی درامارات

  چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۳
تعداد بازدید : ۳۰۷   
 تحلیل ایران -اقدام عاجل وزارت خارجه برای حل مشکل معلمان بازداشتی درامارات

نایب رییس مجلس شورای اسلامی از وزارت خارجه و وزارت علوم خواست برای حل مشکل معلمان بازداشتی در امارات اقدام کنند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی از وزارت خارجه و وزارت علوم خواست برای حل مشکل معلمان بازداشتی در امارات اقدام کنند.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمدحسن ابوترابی‌فرد در پایان جلسه علنی امروز مجلس اظهار کرد: آقای مقتدایی و همکاران دیگر کمیسیون آموزش نسبت به موضوع بازداشت آموزگاران محترم در امارات تذکرات جدی داشتند. مطالبه همکاران ارجمند ما در مجلس این است که وزارت خارجه و وزارت آموزش و پرورش با اتخاذ تدابیر صحیح و اقدامات قاطع برای حفظ شان و منزلت آموزگاران عزیز و ارجمند که مورد احترام قاطبه ملت بزرگ ایران هستند و برای خدمت به ایرانیان عزیزی که در امارات باید مدارج علمی و آموزشی را طی کنند و به همین خاطر در این کشور به سر می‌بردند، اقدام قاطع و عاجلی داشته باشند.

وی افزود: همچنین انتظار می‌رود مسئولان مربوطه نتایج اقدامات خود را به اطلاع ملت عزیز برسانند و به کمیسیون آموزش و تحقیقات که به طور جدی پیگیر موضوع هستند گزارش پیشرفت کار را ارائه کنند. ما امیدواریم این موضوع به سرعت حل شود. کشور امارات نیز باید مراقب قهر ملت بزرگ ایران در این زمینه باشد.

مخالفت‌ها و موافقت‌ها با برجام در چارچوب منافع ملی بوده است

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت که موافقت و مخالفت نمایندگان با طرح برجام فقط در چارچوب منافع ملی و حراست از دستاوردهای نظام اسلامی بوده است.

ابوترابی‌فرد خاطرنشان کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به طور قاطع به منافع ملی فکر می‌کنند و منافع ملی را در چارچوب مصالح تعریف شده از سوی آموزه‌های قطعی اسلام و خطوطی که رهبری ارائه کردند و با توجه به ظرفیت‌هایی که کشور دارد رصد می‌کنند و در راستای حراست از منافع ملی تصمیم می‌گیرند و مصوباتی را دارند.

وی افزود:‌ در مورد موضوع برجام هم همین راه طی شده است. موافقین و مخالفین برجام در مجلس هر دو در مسیر انقلاب و پیرو رهنمودهای رهبر معظم و فرزانه انقلاب اسلامی بوده و هستند و تصمیم آنان در مورد برجام به عنوان موافق و مخالف فقط در چارچوب منافع ملی و حراست از دستاوردهای نظام اسلامی بوده است.

ابوترابی تاکید کرد: رای موافق و مخالف غیرعلنی بوده و رسانه‌ها در تحلیل و ارائه نام باید مراقب اصول اخلاقی و دینی باشند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آقایان خجسته و کارخانه‌ای نمایندگان همدان میل داشتند شهادت سردار سرافراز و پرافتخار سپاه اسلام شهید همدانی مردی که از دیار شهیدپرور همدان برخواست و در جبهه‌های نبرد برابر استکبار جهانی مدال افتخار را بر سینه رزمندگان استان همدان نشاند تسلیت بگویند.

وی افزود: ایشان بعد از پیروزی ملت ایران در دفاع مقدس در خدمت نظام به عنوان بازوی توانای رهبر معظم انقلاب و سرباز شهادت‌طلب انجام وظیفه کرد و در این روزها دعوت حق را لبیک گفت.

ابوترابی یادآور شد: من هم خدمت خانواده معزز و بزرگوار شهید همدانی و مردم همدان عرض ادب، تبریک و تسلیت دارم و از تشییع باشکوه پیکر پاک آن بزرگوار توسط مردم انقلابی همدان تشکر می‌کنم.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :