موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/19227 :کد

0

آزادسازی کامل پالایشگاه بیجی در استان صلاح‌الدین

  چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ — ۱۸:۳۹
تعداد بازدید : ۱۶۱   
 تحلیل ایران -آزادسازی کامل پالایشگاه بیجی در استان صلاح‌الدین

نیروهای عراقی پالایشگاه بیجی در استان صلاح‌الدین را به طور کامل از دست تروریست‌های داعش آزاد کردند.

نیروهای عراقی پالایشگاه بیجی در استان صلاح‌الدین را به طور کامل از دست تروریست‌های داعش آزاد کردند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از السومریه نیوز، کریم النوری سخنگوی نیروهای داوطلب مردمی عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی این کشور در ادامه پیشروی‌های خود در استان صلاح‌الدین موفق شدند پالایشگاه بیجی در شمال تکریت مرکز این استان را به طور کامل از دست تروریست‌های داعش آزاد کنند.

پالایشگاه بیجی بزرگ‌ترین پالایشگاه عراق و از مهم‌ترین سایت‌های صنعتی این کشور است. پالایشگاه در 210 کیلومتری شمال بغداد واقع شده‌ و زمانی با تولید 300هزار بشکه نفت در روز تأمین‌کننده اصلی فرآورده‌های سوختی در عراق بوده است و در حدود «یک‌سوم» سوخت مصرفی این کشور را تأمین می‌کرد.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق دوشنبه شب آغاز دومین مرحله از عملیات "لبیک یا رسول الله" برای آزادسازی کامل استان صلاح الدین از جمله بخش بیجی در شمال این استان از دست عناصر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد.

در اوایل یورش داعش به مناطقی از عراق و اشغال موصل و بخشهایی از صلاح الدین در سال گذشته میلادی، شهر بیجی نیز به اشغال داعش درآمده بود، اما در ماه نوامبر سال 2014 منابع وابسته به وزارت دفاع عراق از آزاد سازی بیجی خبر داده بودند. این شهر همانند مناطق دیگر عرصه جنگ و گریز نیروهای امنیتی و تروریست‌های داعش بود.

همزمان با عملیات آزادسازی صلاح‌الدین، ادامه عملیات آزادسازی استان الانبار نیز در حال انجام است و نیروهای عراقی موفق شده‌اند تا نزدیکی‌های مرکز الرمادی پیشروی کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :