موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/19235 :کد

0

توافق هسته ای وسوریه،محورهای اصلی مذاکرات اشتاین مایردرایران

  چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ — ۱۹:۴۰
تعداد بازدید : ۲۵۱   
 تحلیل ایران -توافق هسته ای وسوریه،محورهای اصلی مذاکرات اشتاین مایردرایران

سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز چهارشنبه بررسی اجرای توافق هسته ای، نقش منطقه ای ایران، بحران سوریه را از محورهای اصلی مذاکرات «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان در جریان سفر به ایران برشمرد.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز چهارشنبه بررسی اجرای توافق هسته ای، نقش منطقه ای ایران، بحران سوریه و تقویت روابط دو جانبه تهران - برلین را از محورهای اصلی مذاکرات «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان در جریان سفر به ایران برشمرد.

به گزارش تحلیل ایران، «مارتین شفر» در یک نشست مطبوعاتی گفت که اشتاین مایر قرار است روز شنبه برای یک سفر دو روزه وارد تهران شود و با «محمد جواد ظریف» همتای ایرانی خود، «حسن روحانی» و «علی لاریجانی» رییس جمهوری و رییس مجلس ایران دیدار و گفت و گو کند.
وزیر خارجه آلمان همچنین در جریان این سفر در اجلاس مقدماتی کنفرانس امنیتی مونیخ در تهران شرکت می کند.
شفر با اعلام اینکه چند تن از نمایندگان پارلمان آلمان و یک هیات فرهنگی، اشتاین مایر را در سفر به ایران همراهی می کنند، ابراز امیدواری کرد که روابط خوب تهران و برلین در نتیجه سفر اشتاین مایر به ایران از سر گرفته شود.
وی همچنین گفت که حل و فصل مساله هسته ای ایران، روابط دو جانبه ایران و آلمان را تقویت و در نهایت راه را برای مرتفع کردن مسائل بحرانی خاورمیانه هموار می کند.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :