موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک ، بیمه ، بورس

a/19239 :کد

0

ديدار سیف با رئیس صندوق بين‌المللی پول

  چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۷
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -ديدار سیف با رئیس صندوق بين‌المللی پول

راه‌های خروج غیرتورمی از رکود و ایجاد تحرک در بخش‌های تولیدی در دیدار رئیس‌ کل بانک‌ مرکزی با رئیس صندوق بین‌المللی پول بحث و بررسی شد.

راه‌های خروج غیرتورمی از رکود و ایجاد تحرک در بخش‌های تولیدی در دیدار رئیس‌ کل بانک‌ مرکزی با رئیس صندوق بین‌المللی پول بحث و بررسی شد.
به گزارش تحلیل ایران ، ولی الله سیف رئیس‌ کل بانک‌ مرکزی در سومین روز حضور خود در اجلاس پاییزه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در لیما، پایتخت کشور پرو، با خانم کریستین لاگارد رئیس صندوق بین‌المللی پول دیدار کرد.

در این دیدار که محمدجعفر مجرد نماینده ایران در صندوق بین‌المللی پول و هیات بانک‌ مرکزی نیز حضور داشتند، دستاوردهای اقتصادی ایران و راه‌های خروج از رکود و ایجاد تحرک در بخش‌های تولیدی که در عین حال آثار سوء تورمی نداشته باشد، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

سیف در جلسه گروه کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا که با حضور خانم لاگارد و وزرای اقتصاد و رؤسای بانک‌های مرکزی کشورها تشکیل شده بود، سخنرانی کرد.

رئیس‌ کل بانک مرکزی با برشمردن آثار رفع تحریم‌ها بر اقتصاد ایران، افزود: این امر آثار قابل توجهی بر اقتصاد منطقه و جهان نیز خواهد داشت.

وی همچنین بر اهمیت ایجاد فرصت‌های مناسب برای اقشار جامعه در زمینه‌های آموزش، اشتغال، بهداشت، شبکه‌های زیرساختی و دسترسی به خدمات دولتی تاکید کرد.

رئیس‌کل بانک مرکزی در ادامه دیدار با همتایان خود با روسای کل بانک‌های مرکزی اندونزی و عمان دیدار و گفتگو کرد. در این نشست‌ها موضوعات مورد علاقه طرفین و نحوه همکاری‌های دو جانبه دردوره پساتحریم مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.

منبع : مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :