موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/19246 :کد

0

مجمع عمومی ۵ عضو تازه شورای امنیت را برمی گزیند

  چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ — ۲۲:۱۱
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -مجمع عمومی ۵ عضو تازه شورای امنیت را برمی گزیند

مجمع عمومی سازمان ملل روز پنجشنبه در نشستی با حضور نمایندگان همه کشورهای عضو این سازمان در مورد گزینش ۵ کشورعضوگروه های جغرافیایی پنج گانه برای عضویت دوساله درشورای امنیت این سازمان رای گیری خواهدکرد.

مجمع عمومی سازمان ملل روز پنجشنبه15 اکتبردر نشستی با حضور نمایندگان همه کشور های عضو این سازمان در مورد گزینش 5 کشور عضوگروه های جغرافیایی پنج گانه برای عضویت دو ساله در شورای امنیت این سازمان رای گیری خواهد کرد.

به گزارش تحلیل ایران، هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل روز پنجشنبه 15اکتبر به منظور رای گیری برای انتخاب 5 عضو دوساله جدید شورای امنیت این سازمان ازمیان کشور های عضو پنج گروه جغرافیایی تشکیل جلسه خواهد داد.
کشورهای عضو این پنج گروه جغرافیایی در صورت انتخاب به مدت دوسال در این شورا عضویت خواهند داشت.
اعضای دوساله فعلی این شورا از پنج گروه جغرافیایی به ترتیب به شرح زیر هستند:کشورهای چاد و نیجریه از گروه افریقا، کشور اردن از گروه آسیا-اقیانوسیه، کشور شیلی ازگروه کارائیب و آمریکای لاتین و کشور لیتوانی از گروه جغرافیایی اروپای شرقی جزء این کشورها هستند.
کشورهایی که نامزد انتخاب برای عضویت پنج گروه جغرافیایی این شورا شده اند عبارتند از: مصر از گروه جغرافیایی افریقا،ژاپن از گروه آسیا اقیانوسیه،اوکراین ازگروه اروپای شرقی و اوروگوئه از گروه آمریکای لاتین و کارائیب کشورهای جزء این شورا هستند.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :