موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی ایران

a/1925 :کد

0

تعیین دستمزد سال ۹۴ کارگران با توجه به وضعیت صنعت

  ﺳﻪشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ — ۱۷:۲۴
تعداد بازدید : ۴۹۴   
 تحلیل ایران -تعیین دستمزد سال ۹۴ کارگران با توجه به وضعیت صنعت

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان آنکه حداقل دستمزد سال ۹۴ کارگران متناسب با وضعیت صنعت، تولید و خدمات تعیین شده است،

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان آنکه حداقل دستمزد سال 94 کارگران متناسب با وضعیت صنعت، تولید و خدمات تعیین شده است، گفت: سه نظر متفاوت در نشست های شورای عالی کار طرح شد لذا هنگام تعیین رقم مزد، سه شاخص یادشده مورد توجه قرار گرفتند.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیروز دوشنبه پس از نشست شورای عالی کار که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شده بود، افزود : ما در عین حال وضعیت نیروی کار شاغل و بیکاران و نظام انگیزشی را نیز در نظر گرفتیم و قصد داریم که در سال های بعد بیشتر به نظام انگیزشی توجه کنیم.
ربیعی همچنین با تبریک به جامعه کارگری، مصوبه مزدی امسال را استثنایی توصیف کرد و افزود: افزایش امسال تا حدودی باعث پر شدن بخشی از عقب ماندگی مزد کارگران از تورم سال های گذشته شده است.
وزیر کاردر پایان تاکید کرد که شورای عالی کار امسال در موضوع تعیین مزد کارگران ضد تورمی عمل کرده است.
نشست شورای عالی کار همچنین روز جمعه گذشته به مدت هفت ساعت و روز یکشنبه به مدت پنج ساعت به طول انجامید و در نهایت حدود 2 صبح روز 25 اسفندماه شرکای اجتماعی کار بر سر رقم 17درصدی افزایش حداقل دستمزد و سایر سطوح مزدی به توافق رسیدند. حقوق کارگران برای سال 94 در مجموع 200 هزار تومان اضافه شد که نسبت به سالهای گذشته رقم قابل توجهی است.

منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :