کانال رسمی اینستاگرام تحلیل ایران    کانال رسمی تلگرام تحلیل ایران   
تبلیغات در تحلیل ایران
بیمه شهر - پیشرو در خدمات رسانی بیمه ای به شهروندان
گروه صنعتی ایران ترانسفو
محفل پیشکسوتان جهاد و شهادت
دریا روزنامه منطقه جنوب کشور

   کد مطلب : 1926/a


 

توافق هسته ای در۹۰درصد مسایل فنی

 
    •••••  ﺳﻪشنبه 26 اسفند 1393 — 17:48
تعداد بازدید : ۳۰۷   

 

رییس سازمان انرژی اتمی ایران پس از دیدار دوم خود با وزیر انرژی امریکا گفت : در نود درصد مسایل فنی به توافق رسیده ایم.

علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صدا و سیما در لوزان سوییس گفت : در عمده مسایل به نقاط تفاهم مشترک رسیده ایم ، فقط یک مورد اختلافی که بسیار هم مهم است باقی مانده که در گفتگوهای عصر امروز تلاش می کنیم ، آنرا حل و فصل کنیم.

وی افزود: در صورتی که این مورد به نتیجه مورد رضایت طرفین برسد می شود ، گفت : در مجموع مسایل فنی ، تکلیف کم و بیش روشن شده است.

رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان با اشاره به اینکه حل موضوع هسته ای ، قاعده تعاملات بین المللی و سیاسی جهان را تغییر خواهد  داد ، تصریح کرد: حل موضوع  هسته ای ایران به قدری مهم و بزرگ است که خیلی ها همچون رژیم صهیونیستی که منافع شان در بحران سازی است به دنبال وارد کردن  خدشه در روند مذاکرات هستند.

صالحی با اشاره به اصل کلی که تیم مذاکره کننده ایرانی آنرا دنبال می کند یعنی هیچ توافقی نخواهد شد مگر آنکه درباره همه چیز توافق شود ، تصریح کرد: در بعد فنی یکی از مواردی که بسیار هم مهم است ، قرار شد عصر امروز در جلسه ای با حضور وزیران امور خارجه دو کشور آنرا مورد بحث و بر رسی قرار بدهیم.

رییس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران گفت: ما قطعا در چهارچوب حفظ منافع ملی حرکت می کنیم و تلاش ما حفظ نشاط فعالیت های هسته ای، عبور نکردن از خطوط قرمز ترسیم شده و لحاظ کردن منافع ملی و حاکمیتی نظام است.

ا.ا


نسخه چاپی
                   

کلید واژه ها:   رئیس   سازمان انرژی اتمی   توافق   برنامه هسته ای   مذاکرات هسته ای  
 

  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

  (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)        :ایمیل   

     نظر :    
 
 
 


    

  .....