موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک ، بیمه ، بورس

a/19264 :کد

0

بورس منتظر خبر خوش غیرهسته‌ای است

  پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ — ۰۱:۰۶
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -بورس منتظر خبر خوش غیرهسته‌ای است

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: تنها تغییرات اساسی در متغیرهای تاثیرگذار بر صنایع بورسی می تواند رونق دوباره را در میان و بلندمدت به بورس بازگرداند.

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: تنها تغییرات اساسی در متغیرهای تاثیرگذار بر صنایع بورسی می تواند رونق دوباره را در میان و بلندمدت به بورس بازگرداند. 


به گزارش تحلیل ایران ، علی اکبر زارع در گفت و گو با تسنیم گفت: در 12 سال گذشته یکی از ابهامات مهم بازار سرمایه موضوعات سیاسی و موارد مربوط به مذاکرات هسته ای و رفع تحریم ها بوده است که خوشبختانه با روند مثبت مذاکرات و نیز تصویب جزئیات برجام توسط نمایندگان مجلس می توان امیدوار به رفع نگرانی‌های سهامداران و بازگشت رونقی دوباره به بورس بود.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: البته با این وجود باید منتظر گذر زمان و تاثیر پذیری صنایع و بنگاهها از رفع تحریم ها و ابهامات سیاسی بود چرا که به دلیل رکود سنگین حاکم بر اقتصاد نمی‌توان چشم‌انداز مثبتی برای صنایع بورسی در کوتاه مدت پیش‌بینی کرد.
وی در خصوص دلایل تحرکات مثبت در گروه معدنی اذعان داشت: تحرکات مثبتی در گروه معدنی به دلیل رشد قیمت‌های جهانی است که در صورت تداوم این رویداد می‌توان بهبود نسبی در این گروه شاهد بود.
این کارشناس بازار سرمایه در خصوص وضعیت صنعت بانکداری در بورس نیز گفت: با توجه به شرایط بحرانی این صنعت، ارزیابی مناسبی از گزارش‌های شش‌ماهه این گروه وجود ندارد. بعلاوه این که گزارش‌های نامناسب شش ماهه اختصاص به این گروه ندارد و پیش بینی می شود دیگر صنایع و شرکت‌های بورسی هم با گزارشات نامناسب روبرو باشند که ریشه در رکود حاکم بر اقتصاد کشور دارد.
وی با بیان این که بازار سرمایه نسبت به خبرهای منتشر شده در خصوص مذاکرات هسته ای و رفع تحریم ها واکسینه و بی تفاوت شده است تصریح کرد: تنها خبرهای خوش در خصوص تغییرات اساسی در برخی متغیرهای تاثیرگذار بر صنایع بورسی است که می تواند برای بازار سرمایه مفید باشد و دیگر واکنش ها مقطعی و کوتاه مدت هستند.

منبع : تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :