موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/19396 :کد

0

عملیات ساخت حصار مرزی بین مجارستان وکرواسی به پایان رسید

  پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ — ۲۱:۲۵
تعداد بازدید : ۲۲۲   
 تحلیل ایران -عملیات ساخت حصار مرزی بین مجارستان وکرواسی به پایان رسید

سخنگوی دولت مجارستان اعلام کرد دولت بوداپست عملیات ساخت حصار در مرزهای جنوبی اش با کرواسی را برای جلوگیری از ورود گسترده آوارگان به پایان رسانده است.

سخنگوی دولت مجارستان اعلام کرد دولت بوداپست عملیات ساخت حصار در مرزهای جنوبی اش با کرواسی را برای جلوگیری از ورود گسترده آوارگان به پایان رسانده است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، «یانوس لازار» روز پنجشنبه به خبرنگاران در بوداپست گفت: ما آماده بستن مرزهای خود هستیم. احداث حصار امنیتی در مرز مجارستان و کرواسی به پایان رسیده و ما اکنون می توانیم با کمک پلیس وارتش مرز خود را ببندیم.
وی گفت : دولت بوداپست درباره تاریخ دقیق بستن مرزهای خود درروزهای آتی تصمیم گیری خواهد کرد واین اقدام ممکن است قبل ازانتخابات پارلمانی کرواسی درتاریخ 8 نوامبر (17 آبان) انجام شود.
تصمیم بوداپست به احداث مانع مرزی با کرواسی تنش در روابط مجارستان و کرواسی را افزایش داده است.
مقامات زاگرب اعلام کرده اند که احداث حصار راه حل بحران کنونی ناشی از هجوم آوارگان و پناهجویان نیست.
اعلام پایان ساخت حصار در مرز جنوبی مجارستان و کرواسی همزمان با آمادگی «ویکتور اوربان» نخست وزیر مجارستان برای شرکت در نشست امروز اتحادیه اروپا در بروکسل انجام گرفت.
هدف از این نشست دستیابی به راه حلی در زمینه نحوه مدیریت سخت ترین بحران مهاجرت از زمان جنگ جهانی دوم بوده است.
مجارستان یکی از اصلی ترین گذرگاه های ده ها هزار پناهجو و آواره ای است که تلاش می کنند از طریق کشورهای غرب بالکان خود را به کشورهای شمالی تر اروپا از جمله آلمان برسانند.
بیش از 386 هزار نفر از ابتدای سال 2015 میلادی تاکنون از این کشور عبور کرده اند و به گفته مقامات مجار، این تعداد ممکن است تا پایان امسال به بیش از 700 هزار نفر برسد.
بسیاری از آوارگان و پناهجویان با عبور ازمرزهای مجارستان سفر خود را به آلمان و سایر کشورهای اسکاندیناوی ادامه می دهند.
مجارستان از اواسط سپتامبر (شهریور) عملیات ساخت حصار در نزدیکی منطقه مرزی «برمند» درنزدیکی مرز کرواسی را آغاز کرد. این عملیات فقط چند روز پس از بستن مرزهای این کشور با صربستان آغاز شد که یکی از گذرگاه های اصلی ورود به اتحادیه اروپا ازمسیر بالکان بشمار می آید.
این اقدام بوداپست بسیاری از آوارگان وجنگ زدگانی عراقی، افغان و سوری را که عمدتا درنتیجه سیاست های مداخله جویانه آمریکا وغرب مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند، وادار کرد که مسیر خود را به کرواسی تغییر دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :