موضوعات ‌مرتبط: سیاسی جامعه

a/194 :کد

0

شمخانی: کنگره اربعین جهانی شد

  دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ — ۰۰:۰۰
تعداد بازدید : ۴۵۷   

 دبیر شورای عالی امنیت ملی در پیامی به نخست وزیر عراق، موفقیت چشمگیر دولت، نیروهای مسلح و نیروهای داوطلب مردمی در برقراری امنیت مراسم اربعین حسینی را که بزرگترین اجتماع انسانی در جهان است تبریک گفت. 

العبادی 

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران به نقل از دبیرخانه شورا، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در پیامی به حیدر العبادی نخست وزیر عراق با اشاره به عزم تروریست های تکفیری و حامیان آنها برای ناامن سازی مراسم اربعین حسینی، اشراف کامل اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی دولت عراق و برنامه ریزی مناسب و کارآمد در مدیریت مراسم را نشان روشنی از شایستگی دستگاه های مسئول این کشور دانست .

شمخانی افزود: رویکرد صحیح دولت عراق در مردمی سازی امنیت و بهره گیری هوشمندانه از ظرفیت عظیم نیروهای داوطلب مردمی بار دیگر قدرت بی مانند اراده ملت سلحشور این کشور را در مقابله با تروریسم تکفیری و برقراری امنیت در کشورشان، در برابر دید جهانیان قرار داد.

شمخانی کارنامه درخشان دولت عراق در برگزاری باشکوه مراسم اربعین را که با حضور فعال سران عشایر شیعه، سنی، کرد و حتی سایر مذاهب به نماد انسجام و وحدت ملی در عراق مبدل گشت، بهترین سند برای اثبات توانمندی دولت و مردم این کشور برای برقراری امنیت، بدون نیاز به کمک نیروهای خارجی خواند .

دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین افزود: بدون شک اراده قاطع دولت و ملت عراق با پشتیبانی ارزشمند مرجعیت دینی ضمن شکست باقی مانده عناصر تروریست، منشاء پیروزی های بزرگتری خواهد شد و امنیت، آرامش و رفاه را به مردم رنجدیده و مقاوم عراق باز می گرداند.

علی شمخانی در پایان با قدردانی از پذیرایی شایسته دولت و مردم عراق از بیش از یک و نیم میلیون زائر ایرانی و صدها هزار زائر دیگر که از 60 کشور جهان در مراسم اربعین حسینی شرکت کردند اظهار داشت: برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی در شرایط امنیتی خاص کشور عراق توانست پیام مظلومیت، ظلم ستیزی و عدالت جویی مسلمانان و چهره رحمانی دین حنیف اسلام را جهانی کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :