موضوعات ‌مرتبط: سیاسی تروریسم

a/1942 :کد

0

آخرین اخبار از حمله تروریستی در تونس

  پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ — ۱۳:۵۱
تعداد بازدید : ۴۳۶   
 تحلیل ایران -آخرین اخبار از حمله تروریستی در تونس

تلفات و مجروحین حمله تروریستی به پارلمان و موزه " باردو " در مرکز شهر تونس پایتخت تونس به ۲۰ کشته و ۵۰ زخمی رسید .

 

تلفات و مجروحین حمله تروریستی به پارلمان و موزه " باردو " در مرکز شهر تونس پایتخت تونس به 20 کشته و 50 زخمی رسید .

خبرنگار شبکه خبری العالم در تونس اعلام کرد: تلویزیون دولتی تونس و دیگر رسانه ها تعداد زخمی ها را 50 نفر اعلام می کنند و کمیته بحران نیز آخرین تحولات و وضعیت امنیتی کشور را بررسی می کند و انتظار می رود که تصمیمات مهمی درخصوص مبارزه با تروریسم صادر کند.

خبرنگار العالم اعلام کرد: گروه های تروریستی به فعالیت های خود را متنوع و گسترش داده اند زیرا فعالیت های تروریستی تاکنون منحصر در مناطق کوهستانی و مرزی بود ولی هم اکنون به مرکز پایتخت رسیده است.

خبرنگار العالم همچنین گفت : نیروهای امنیتی و ایست های بازرسی زیادی در مناطق مختلف پایتخت برای جلوگیری از تکرار حملات تروریستی  مستقر شده اند و تاکنون 3 فرد مظنون بازداشت شده اند.

دفتر نخست وزیری تونس نیز اعلام کرد که تروریست ها این بار بخش اقتصادی را هدف گرفته اند ولی فعالیت های تروریستی هر چقدر هم طولانی شود، سرانجام ریشه کن خواهد شد.

دو فرد مسلح روز چهارشنبه به پارلمان حمله کردند ولی چون نتوانستند وارد پارلمان شود، به موزه ملی "باردو" در مجاورت ساختمان پارلمان حمله کردند و ده ها گردشگر خارجی را به گروگان گرفتند. پلیس موزه را محاصره کرد و این دو فرد مسلح پس از درگیری مسلحانه با پلیس کشته شدند و ده ها تبعه خارجی نیز کشته و زخمی شدند.

الباجی قائد السبسی رئیس جمهوری تونس با تعدادی از زخمیان در بیمارستان ملاقات کرد و گفت که دولت تدابیر لازم را برای جلوگیری از تکرار حملات تروریستی اتخاذ خواهد کرد.

گروه تروریستی القاعده حمله به موزه باردو را به عهده گرفته است.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :