موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/19463 :کد

0

عربستان در شعله‌ور کردن بحران‌های منطقه دست دارد

  جمعه ۲۴ مهر ۱۳۹۴ — ۰۹:۲۰
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -عربستان در شعله‌ور کردن بحران‌های منطقه دست دارد

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با تأکید بر اینکه عربستان سعودی عامل اصلی شکل‌گیری تروریسم، جنایات و بحران‌ها در منطقه ما است، از این رژیم خواست در سیاست‌های خود تجدیدنظر کند.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با تأکید بر اینکه عربستان سعودی عامل اصلی شکل‌گیری تروریسم، جنایات و بحران‌ها در منطقه ما است، از این رژیم خواست در سیاست‌های خود تجدیدنظر کند.

 

به گزارش  تحلیل ایران ، به نقل از «النشره»، شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان در دومین شب از لیالی محرم و در مراسم مرکزی عاشورایی حزب‌الله که پنجشنبه شب در مجمع «سیدالشهدا» در منطقه «الرویس» ضاحیه جنوبی بیروت برگزار شد، تصریح کرد: مقاومت حقیقت و رمز پیروزی‌های عصر حاضر است.

شیخ نعیم قاسم با اشاره به 4 موفقیت و پیروزی که از پیامدهای مقاومت است، عنوان کرد، نخست اینکه پیروزی بر اسرائیل یک حقیقت روشن و واقعی است و دیگر یک رویا نیست. دوم اینکه ما توانستیم امت اسلامی را برای تغییر و تسلیم نشدن در برابر قطعنامه‌های بین‌المللی بسیج کنیم. سوم اینکه ملت‌ها مشارکت فعالی در طرح مقاومت دارند؛ طرحی که توطئه‌های خطرناک را در منطقه ما به شکست کشانده است. در صورتی که مقاومت نبود سوریه، عراق، لبنان، فلسطین و یمن سقوط می‌کرد. چهارم اینکه مقاومت به یکی از ارکان اساسی در همه جوامع تبدیل شده است.

معاون دبیرکل حزب‌الله با بیان اینکه مقاومت رمز عزت شده است، تأکید کرد ثبات در لبنان مدیون معادله طلایی ارتش، ملت و مقاومت است. این معادله امکان وجود گروهی وابسته به اسرائیل در جامعه ما و نفوذ تروریست‌ها به آن را از بین برده است.

وی در ادامه با اشاره به دخالت عربستان در بحران های منطقه تأکید کرد : عربستان سعودی در شعله‌ور کردن بحران‌های منطقه مشارکت می‌کند. آنچه در یمن روی می‌دهد به تمام معنای کلمه یک جنایت است. عربستان سعودی نابودی همه کشورهای منطقه را هدف قرار داده است به این امید که بر آنها سیطره یابند.

شیخ نعیم قاسم افزود: اشغالگری عربستان سعودی در یمن و بحرین نمی‌تواند پایدار بماند و این رژیم شکست بزرگی را متحمل خواهد شد. من به آنها توصیه می‌کنم که در سیاست‌های خود بازنگری کنند. دخالت سعودی‌ها در منطقه باعث شکل‌گیری تروریسم، جنایات و بحران‌ها شده است. عربستان سعودی از «القاعده» و «داعش» حمایت می‌کنند.

این مقام حزب‌الله خطاب به سعودی‌ها گفت: «در سیاست‌های خود تجدیدنظر کنید؛ هرگز نمی‌توانید به ما دروغ بگویید.


/خبرگزاری تسنیم

                               

شیخ     لبنان     عربستان سعودی     انتفاضه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :