موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/19553 :کد

0

همکاری ایران و روسیه در زمینه آموزش های دیپلماتیک

  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ — ۰۲:۱۳
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -همکاری ایران و روسیه در زمینه آموزش های دیپلماتیک

رییس دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه کشورمان با رییس آکادمی دیپلماتیک وزارت امور خارجه روسیه و «ولادیمیر مائو»، رییس آکادمی اقتصاد ملی و خدمات دولتی ریاست جمهوری روسیه دیدار کرد...

«محمدحسن شیخ الاسلامی» رییس دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه کشورمان با «یوگنی باژانف»، رییس آکادمی دیپلماتیک وزارت امور خارجه روسیه و «ولادیمیر مائو»، رییس آکادمی اقتصاد ملی و خدمات دولتی ریاست جمهوری روسیه دیدار کرد و طرف های ایرانی و روس در خصوص همکاری های دو کشور در زمینه آموزش های دیپلماتیک گفت و گو کردند.

به گزارش تحلیل ایران، سفارت ایران در روسیه روز جمعه در گزارشی در این باره اعلام کرد: در این دیدارها که «غلامعلی رجبی یزدی» مدیرکل امور اداری وزارت امور خارجه ایران هم در آن حضور داشت، طرف های ایرانی و روس راهکارهای توسعه همکاری های دو کشور در عرصه های آموزش دیپلماتیک را بررسی کردند.
بر اساس این گزارش ،موضوع اصلی گفت وگو در هر دو دیدار، بررسی نحوه همکاری در زمینه آموزش های دیپلماتیک بود.
طرفین در این گفت وگوها چگونگی تبادل دانشجو، برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت برای طرف مقابل، برگزاری دوره های دانش افزایی زبان فارسی و روسی، همکاری در زمینه های تحقیقاتی و دیگر زمینه های همکاری دانشگاهی و آکادمیک را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
در این سفر، یادداشت تفاهم همکاری بین دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه کشورمان و آکادمی اقتصاد ملی و خدمات دولتی ریاست جمهوری روسیه نیز به امضا رسید تا زمینه ای برای برقراری و تقویت همکاری های این دو نهاد آکادمیک باشد.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :