موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/19627 :کد

0

رونمایی از نسل جدید اتوبوسهای خودران تمام برقی

  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۲
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -رونمایی از نسل جدید اتوبوسهای خودران تمام برقی

تا دو سال دیگر پیشرفته ترین اتوبوسهای خودران و بدون نیاز به راننده جهان در دو نقطه شلوغ کالیفرنیا و سنگاپور به راه خواهند افتاد.

تا دو سال دیگر پیشرفته ترین اتوبوسهای خودران و بدون نیاز به راننده جهان در دو نقطه شلوغ کالیفرنیا و سنگاپور به راه خواهند افتاد.
به گزارش تحلیل ایران ، این اتوبوس جدید توسط شرکت فرانسوی EasyMile طراحی و ساخته شده و قرار است در پارکهای تجاری کالیفرنیا و سنگاپور به کار گرفته شود.

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، اتوبوس EZ۱۰ با برخورداری از ویژگی خودران بودن آن هم به طور کامل، از سال ۲۰۱۷ به سرویس دهی خواهد پرداخت.

بدون شک مهمترین ویژگی این فناوری جدید فقدان فرمان در آن است. قرار است بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ دستگاه از این اتوبوسها سرویس دهی در این پارک ها را آغاز کنند.

این فناوری جدید برای به کارگیری در مسافتهای کوتاه (در حد کمتر از دو کیلومتر) طراحی شده است. از این رو استفاده از آن در مواردی نظیر فرودگاهها، مراکز شهری و پارکهای تجاری در نظر گرفته شده است.

شرکت سازنده هنوز برنامه ای جهت استفاده از این اتوبوسهای جدید در جاده ها ندارد.

اتوبوس EZ۱۰ ظرفیت حمل تا ۱۲ مسافر را دارد و این درحالی است که فناوری مشابهی که هم اکنون در برخی کشورهای جهان به کار گرفته می شود، به نام Pathfinder تنها ظرفیت حمل دو مسافر را دارد.

اتوبوس ساخت شرکت فرانسوی کاملا برقی بوده و یک باتری لیتیوم یونی پیشرفته در آن تعبیه شده است که در مدت ۸ ساعت شارژ کامل می شود. بدین ترتیب اتوبوس تا ۱۲ ساعت قابل استفاده بوده و تا ۸۰ کیلومتر نیز حرکت خواهد کرد.

سرعت میانگین این اتوبوس ۲۰ کیلومتر بر ساعت و حداکثر آن نیز ۴۰ کیلومتر بر ساعت است.

منبع : مهر

                               

علمی و فناوری     اتوبوس     برقی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :