موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/19644 :کد

0

کسی که متعهد شده با مشکلی کوچک، استعفا نمی کند

  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ — ۱۵:۲۶
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -کسی که متعهد شده با مشکلی کوچک، استعفا نمی کند

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: خوب نیست یک نفر که تعهدی قبول کرده است به علت یک مشکل کوچک استعفا کند.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: خوب نیست یک نفر که تعهدی قبول کرده است به علت یک مشکل کوچک استعفا کند.

 

علی کفاشیان  تحلیل ایران  ؛ در خصوص برگزاری همایش آسیب شناسی داوران فوتبال و نقش آن در بالا رفتن کیفیت داوری های لیگ برتر افزود: به هر حال اینگونه همایش ها اگر خروجی خوبی داشته باشد می تواند در توسعه و بالارفتن کیفیت داوری ها تاثیر گذار باشد به شرط اینکه نقد منصفانه صورت گیرد نه اینکه مغرضانه به موضوع نگاه شود.

وی درباره کیفیت داوری بازی های لیگ برتر در هشت هفته ابتدایی، گفت: داوری‌ها روال عادی خود را می پیمایند هرچند نواقصی هم بوده است برخی ها اعتراض و هجمه‌هایی نیز به داوران وارد می کنند اما وقتی یک داور با یک دیدگاه خوب به زمین مسابقه می‌رود و سپس مورد هجوم تماشاگران و مربیان قرار می‌گیرد انگیزه خود را از دست می‌دهد.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص حمایت مجموعه اش از داوران گفت: داوران یکی از ارکان بودند که ما از انها حمایت می کنیم و همواره نشان دادند که متکی به دستمزد کم خود نیستند و با عشق و علاقه قضاوت می‌کنند در همین زمینه خیلی‌ها داوری را به عنوان شغل نمی‌بینند و آن را یک عشق می‌دانند.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که برخی داوران اعلام کرده‌اند چون حمایت نمی‌شوند، می‌خواهند از این عرصه کنار بروند، گفت: همیشه حمایت کردیم و این حمایت‌ها گفتاری و پولی بوده است و حالا نوبت رسانه‌ها است که از داوران حمایت کنند. هر چند که به کمیته انضباطی نیز دستور دادیم تا برخورد لازم با متخلفان و معترضان به داوری صورت گیرد.

وی درباره دلایل استعفای خاکپور گفت: به نظرم باید این علتها را از خودشان بپرسیم؛ باید قبل از استعفا مشکلات را گفت و اینکه از همان ابتدا بگوییم استعفا، این کار درست نیست. البته بیشتر مربیان وقتی به مشکل برمی‌خورند به فدراسیون آمده و با ما صحبت می‌کنند هرچند که امیدوارم در آینده این مشکلات کمتر شود.

کفاشیان درباره اینکه آیا خاکپور از اینکه کسی در فرودگاه به استقبال تیم او نرفت ناراحت است؟ گفت: مسابقات غرب آسیا یک رقابت تدارکاتی برای تیم امید بود و اصل هدف، رفتن به المپیک است. اتفاقا توجه ویژه‌ای هم به تیم امید شده است و فکر نمی‌کنم در تاریخ فدراسیون فوتبال اینچنین به تیم امید توجه شده باشد و حتی برخی مواقع این توجه از تیم ملی هم بیشتر بوده است؛ باید همدلی و هماهنگی بین کادر فنی به وجود آید تا مشکلات هم کمتر شود.

رئیس فدراسیون فوتبال درخصوص اینکه چرا قرارداد خاکپور امضا نمی‌شود، گفت: همواره گفته‌ایم که حاضریم با خاکپور قرارداد ببندیم. او هم اگر اعتراضی داشته باشد می‌تواند به فدراسیون بیاید و با هم صحبت کنیم.

نایب‌رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره اینکه این کنفدراسیون در آینده از چه فردی حمایت می کند،‌گفت: الان کسانی که نامزد بودند تعلیق شده‌اند و شاید هم اکنون نتوان در این خصوص صحبت کرد. در آینده هم شاید شیخ سلمان کاندید شود و شاید هم رقیبان اروپایی او بیایند. معتقدم که باید نزدیک انتخابات بررسی‌های لازم را انجام داد و از زمانی که کاندیداها مشخص شدند آن زمان از یک نفر حمایت کرد. اگر یک آسیایی مثل شیخ سلمان نامزد شود ما او را ترجیح می‌دهیم و اگر به این نتیجه برسیم از او حمایت می کنیم.

کفاشیان درباره اینکه آیا تا کنون از همسر ایرانی بلاتر برای پیشبرد اهداف فدراسیون فوتبال استفاده کرده یا خیر؟ افزود:‌ درست است که همسر بلاتر ایرانی است اما خود بلاتر هم هم اکنون در فیفا نقشی ندارد چه برسد به اینکه همسر ایرانی او بخواهد در فیفا تصمیم‌گیری خاصی انجام دهد ضمن اینکه همواره در فدراسیون جهانی فوتبال کارها بر اساس ضوابط پیش می‌رود و همه مسائل قانونمند است.


/خبرگزاری صدا و سیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :