موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حج و زیارت

a/19673 :کد

0

دولت فاجعه منا را با جديت لازم پيگيری کند

  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۰
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -دولت فاجعه منا را با جديت لازم پيگيری کند

نايب رئيس اول مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه پيگير فاجعه منا خواهيم بود گفت: از دستگاه ديپلماسي و دولت هم به طور جدي خواستاريم كه موضوع را با جديت كامل پيگيري نمايد.

نايب رئيس اول مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه پيگير فاجعه منا خواهيم بود گفت: از دستگاه ديپلماسي و دولت هم به طور جدي خواستاريم كه موضوع را با جديت كامل پيگيري نمايد.


به گزارش  تحلیل ایران  ،حجت الاسلام محمدحسن ابوترابي فرد پس از استقبال از رئيس سازمان حج و زيارت در فرودگاه امام خميني (ره) گفت: جا دارد به خانواده هاي جانباختگان فاجعه منا تسليت بگويم و از تلاش شبانه روزي مسئولان بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت بويژه برادر آزاده آقاي اوحدي تشكر كنم.

وي افزود: طبق گزارشي که دارم از بين چند هزار افرادي که بدن هاي آنها آسيب ديده بود دهها زائر ايراني را شناسايي کردن كار بسيار بزرگ و سختي بوده است.

نايب رئيس اول مجلس گفت: ما در مجلس شوراي اسلامي اولاً به طور جدي پيگير هستيم كه موضوع منا بايد توسط يك هيئت حقيقت ياب مورد بررسي قرار گيرد.

ابوترابي فرد افزود: در نشست هايي که با پارلمان هاي کشورهاي اسلامي و در آينده نزديك با مجلس عضو مجمع مجالس آسيايي خواهيم داشت اين موضوع را به طور جدي پيگير خواهيم بود.

وي گفت: بايد ريشه ها و عوامل بروز اين حادثه هولناك و جانكاه كه براي امت اسلام بسيار سخت است شناسايي شود و هر كسي که در اين حادثه گرفتار قصور و تقصير شده است بايد تنبيه و مجازات شود.

ابوترابي فرد تصريح كرد: اگر اين دو حادثه روي ندهد ما نمي توانيم تضمين امنيتي براي زائران خانه خدا در آينده داشته باشيم.

وي گفت: بايد اين امنيت در سايه برخورد قاطع با عوامل اين حادثه بدست آيد.


/خبرگزاري صدا و سيما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :