موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/19679 :کد

0

اقدامات مسکو در مبارزه با تروریسم اقداماتی مؤثر است

  شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ — ۲۱:۵۸
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -اقدامات مسکو در مبارزه با تروریسم اقداماتی مؤثر است

آخرین تحولات سوریه و یمن در تماس تلفنی معاون عربی آفریقای وزیر امور خارجه و نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه بررسی شد.

آخرین تحولات سوریه و یمن در تماس تلفنی معاون عربی آفریقای وزیر امور خارجه و نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه بررسی شد.

به گزارش تحلیل ایران، حسین امیرعبداللهیان در تماس تلفنی با میخائیل بوگدانوف اقدامات اخیر مسکو در مبارزه با تروریسم در سوریه را اقداماتی مؤثر و سازنده دانست و افزود: تهران و مسکو بر تمرکز بر پیروی از راهکارهای سیاسی در قبال بحرانهای منطقه ای و مقابله مؤثر جامعه بین‌المللی با گروه‌های افراطی در چارچوب معیارها و قوانین بین المللی و مفاد منشور ملل متحد تأکید دارند.

دو طرف همچنین با رایزنی درباره آخرین اوضاع جاری یمن از ادامه رویکرد نظامی کشورهای ائتلاف عربی و وخامت اوضاع انسانی در این کشور ابراز نگرانی کردند.

معاونان وزیران خارجه ایران و روسیه همچنین بر توقف اقدامات نظامی علیه ملت یمن، تقویت روند سیاسی و گفتگوهای یمنی ـ یمنی به عنوان یگانه راه برون رفت از مشکلات کنونی این کشور تأکید کردند.

امیرعبداللهیان و بوگدانوف همچنین از تلاشهای نماینده سازمان ملل برای برگزاری هر چه سریعتر نشست گروههای یمنی حمایت کردند.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس تلفنی از نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه برای ادامه رایزنیها و سفر به تهران دعوت کرد.

قرار است بوگدانف به زودی به تهران سفر کند.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :