موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اسلام

a/19703 :کد

0

جریان تشیع انگلیسی درپی ایجاد اختلاف مذهبی است

  یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ — ۰۴:۳۲
تعداد بازدید : ۳۱۵   
 تحلیل ایران -جریان تشیع انگلیسی درپی ایجاد اختلاف مذهبی است

کارشناس مسائل فرهنگی گفت: جریان سید صادق شیرازی رویکردی سیاسی با پوشش مذهبی است که به دنبال ایجاد اختلاف میان افراد مذهبی و معتقد است.

کارشناس مسائل فرهنگی گفت: جریان سید صادق شیرازی رویکردی سیاسی با پوشش مذهبی است که به دنبال ایجاد اختلاف میان افراد مذهبی و معتقد است.


به گزارش  تحلیل ایران  ، سید هادی سیدافقهی در برنامه متن و حاشیه که از شبکه 3 سیما پخش شد در معرفی ماهیت جریان تشیع انگلیسی افزود: این جریان از 40 سال پیش هنگامی که در عراق حضور داشتند قبل از مهاجرت به کویت و از آنجا به ایران شناسایی شدند.

وی گفت: اما امروز این جریان 17 شبکه ماهواره ای در اختیار دارد در فضای سایبری حاضر است و همچنین در هیئتهای مذهبی بزرگ در تهران و قم نیز حضور دارد البته توأم با جریان دیگری به نام تسنن آمریکایی یا اسلام آمریکایی که امام و رهبر انقلاب از آن نام می بردند.

این کارشناس فرهنگی تصریح کرد: امروز اسلام آمریکایی به دو شاخه تشیع لندنی و تسنن آمریکایی تقسیم شده که مصداقش داعش و جبهه النصره است.

سیدافقهی علت نامگذاری این جریان را به نام تشیع انگلیسی یکی حضور برخی از سردمداران این جریان در لندن و دیگری نقش استعمار انگلیس و تخصص آنها در فرقه سازی بیان کرد.

وی گفت: انگلیسیها در طول دهه های گذشته فرقه احمدیه در هندوستان ، بابیه را در ایران و وهابیت را در عربستان پایه گذاری کردند تا در میان مسلمانان تفرقه و آشوب برپا کنند.

سیدافقهی افزود: استعمار پیر امروز نیز جریان تشیع لندنی را پایه گذاری کرده است تا شکل جدیدی از عامل تفرقه و اختلاف را در میان مسلمانان راه اندازی کند.

وی با اشاره به اهداف جریان شیرازیها گفت: این جریان به دنبال ایجاد اختلاف در بیت شیعی با محوریت مرجع خود خوانده به نام سید صادق شیرازی و به گونه ای است که به هیچ مرجعی که همسو با این جریان نباشد رحم نمی کند و به آن صفت تکفیر می دهد.

این کارشناس مسائل فرهنگی افزود: تضعیف جریان مرجع انقلاب حوزه های علمیه در ایران ، عراق ، لبنان ، افغانستان ، عربستان ، پاکستان؛ مقابله و ضدیت با جریان انقلاب اسلامی و تضعیف جایگاه رهبر انقلاب از دیگر اهداف این جریان است.

سیدافقهی گفت: سید مجتبی شیرازی برادر سید صادق شیرازی هتاکیهای فراوانی در حسینیه علمیه و شبکه فدک از لندن دارد که مورد تأیید سید صادق است حتی شیخ ناصرالحبیب داماد سید مجتبی اجازه نامه ای از سید صادق دارد و می گوید تا زمانی که تأیید او را داریم به هیچکس رحم نمی کنیم و بر اساس آن به مراجع عظام توهین می کند.

وی دیگر اهداف این جریان را ترسیم چهره خشن از تشیع ، تخریب وجهه اسلام در جهان ، تشدید اختلافات مذهبی میان شیعه و سنی و در یک کلام حرکت در راستای اهداف استکبار بیان کرد.

این کارشناس مسائل فرهنگی با بیان اینکه هم اکنون این جریان در داخل کشور هم فعالیت دارد گفت: سید صادق در شهر قم به تبلیغ می پردازد و سعی می کند خود را مدافع واقعی اهل بیت (ع) معرفی کند.

سید افقهی در ادامه با اشاره به مواضع این جریان در مقابل تروریستهای داعش افزود: جریان سید صادق که مدعی اسلام ناب است هنگامی که در مقابل سازمان تروریستی به نام داعش که مظهر افراطی گری است قرار می گیرد هیچگاه اعلام موضع نمی کند.

وی گفت: آنها با دشمن ترین دشمنان سید الشهداء (ع) که شیعه و سنی را قتل عام می کنند موضع گیری نمی کند همچنین در مقابل رژیم صهیونیستی نیز واکنشی از خود نشان نمی دهد.

این کارشناس مسائل فرهنگی در پایان راه مقابله با این جریان را به چالش کشیدن تفکرات آنان دانست و افزود: باید با برگزاری جلسات هم اندیشی تشریح و تبیین اعتقادات و تفکرات تشیع لندنی به مقابله با آنان پرداخت.

اردوهای مختلط دانشجویی با ظاهر بخش خصوصی انجام می شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: اردوهای مختلط دانشجویی به ویژه از نوع سفر به خارج از کشور با ظاهر بخش خصوصی اما با پشتیبانیهایی در پشت صحنه برگزار می شود.

آقای جعفری در برنامه متن و حاشیه شبکه 3 سیما با اشاره به دغدغه های مرتبط در این باره افزود: مطمئناً‌ اگر اراده جدی، قوی و نگاه پدرانه و دلسوزانه به این موضوع باشد می توان از این اردوها جلوگیری کرد.

وی گفت: متأسفانه این اردوها به ویژه برای خارج از کشور با نام سفرهای علمی صورت می گیرد در حالیکه اصل اردو تفریحی است بنا بر این بهتر است در این باره مسئولان وزارت علوم ، بهداشت ، دانشگاههای آزاد و غیرانتفاعی به مسئولیت اصلی خود در جلوگیری از برگزاری این اردوها عمل کنند.

این نماینده مجلس افزود: در سالهای قبل یکی از مسئولان معترف بود که چنین اردوهایی وجود دارد و ما جلویش را گرفتیم بنا بر این امروز نیز اگر پشتیبانی های غیر از بخش خصوصی و نهادهای رسمی نباشد می توان به رفع این معضل امیدوار بود.

هدف جریان تشیع لندنی عضوگیری ازمیان مذهبی هاست

کارشناس مذهبی گفت: هدف اصلی تشیع لندنی جدا کردن قشر مهمی از بدنه نظام است.

حجت الاسلام کاشانی در گفتگوی تلفنی در برنامه متن و حاشیه که از شبکه 3 سیما پخش شد افزود: جریان شیرازیها مخاطبان خود را از میان قشرهای مذهبی، معتقد و هیئتی و کسانی که دلسوخته اباعبدالله (ع) هستند انتخاب می کنند.

وی گفت: این جریان با توجه به اینکه جریانی سیاسی است مبانی اعتقادی استواری ندارد.

این کارشناس مذهبی افزود: به عنوان نمونه هنگامی که بهائیت فعالیت می کند و به علت ماهیتی که دارد نمی تواند از افراد مذهبی عضوگیری کند این جریان وارد می شود و به عنوان جریانی مذهبی و مدافع اسلام تلاش خود را معطوف به عضوگیری و انشقاق در صفوف مذهبیها می کند.

وی با اشاره به عمل قمه زنی که همواره مورد تأیید این جریان است گفت: اینها به دنبال وهن مذهب هستند و حامیان آنها در انگلیس اجازه برپایی همایش شیرخوارگان حسینی (ع) را نمی دهند اما تصاویر قمه زنی را با در اختیار گذاشتن انواع رسانه ها منتشر می کنند تا اسلام را دینی خشن معرفی کنند.


/خبرگزاری صدا و سیما

                               

شیعه     انگلیس     اختلاف     مذهبی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :