موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اسلام

a/19706 :کد

0

آیت‌الله اراکی: باید امت اسلامی را از تفرقه و تنش دور کنیم

  یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ — ۰۴:۵۸
تعداد بازدید : ۲۵۸   
 تحلیل ایران -آیت‌الله اراکی: باید امت اسلامی را از تفرقه و تنش دور کنیم

دبیر کل مجمع جهانی تقریب گفت: آنچه مجمع جهانی تقریب به سوی آن دعوت می‌کند این است که ما به خدا و رسول خدا بازگردیم.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب گفت: آنچه مجمع جهانی تقریب به سوی آن دعوت می‌کند این است که ما به خدا و رسول خدا بازگردیم.

 

به گزارش  تحلیل ایران  ، به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، نشست علمای پاکستان با آیت الله "محسن اراکی" دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، شامگاه جمعه در هتل ماریوت اسلام آباد برگزار شد. در این نشست، شماری از علمای برجسته پاکستان از جمله دکتر ابوالخیر زبیر رئیس شورای همبستگی اسلامی پاکستان، لیاقت بلوچ دبیر کل جماعت اسلامی پاکستان، آصف قاضی از اعضای شورای همبستگی اسلامی پاکستان، ثاقب اکبر معاون شورای همبستگی اسلامی پاکستان و خالد محمود عباس از اعضای شورای همبستگی اسلامی پاکستان حضور داشتند.

آیت الله اراکی طی سخنانی در این نشست اظهار داشت: اساس اسلام در سه کلمه خلاصه می‌شود و آن، معرفت خدا و رسول، محبت خدا و رسول و اطاعت از خدا و رسول است.

وی افزود: اگر این سه رکن حاصل شد، جامعه اسلامی به وجود می‌آید که این جامعه، یک پدر دارد و مابقی افراد در این جامعه همه برادر و خواهرند یعنی اگر معرفت، محبت و اطاعت رسول خدا به وجود آمد، "اخوة‌المومنین" حاصل می‌شود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه روح و نفس مؤمن را اطاعت از یک فرمان تشکیل می‌دهد، گفت: عمل هر کسی به دستور یک خدایی است که این خدا یا هوا است یا الله، اگر دستور، دستور خدا بود، یک نفسی در مؤمن به وجود می‌آید که این نفس متولد از امر رسول خداست.

آیت الله اراکی خاطرنشان کرد: آنچه مجمع جهانی تقریب به سوی آن دعوت می‌کند این است که ما به خدا و رسول خدا بازگردیم.

وی با بیان اینکه آنچه امروز در جهان اسلام اتفاق می‌افتد، آن چیزی است که رسول خدا ما را از آن برحذر داشته است، اظهار داشت: ما نباید کاری کنیم که چنین وضعیتی در جهان اسلام رخ بدهد و باید جهان اسلام و امت اسلامی را از تفرقه و تنش دور نماییم.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه اخوت یک نعمت الهی است، اظهار داشت: وظیفه ماست که از آنچه در قرآن کریم درباره اخوت است، پیروی کنیم.

آیت الله اراکی افزود: پاکستان کشور بزرگی است و علمای آن می‌توانند کارهای بسیار بزرگی در زمینه ایجاد وحدت و تقریب امت اسلامی انجام دهند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: چرا باید برای حل مشکلات کشورهای اسلامی سازمان ملل ورود کند؟ کشورهای اسلامی باید مشکلاتشان را بین خودشان حل کنند و با ایجاد کمیته‌هایی مشکلات و تنش‌های موجود بین کشورهای اسلامی را بر طرف نمایند.

وی در پایان تأکید کرد: مجمع جهانی تقریب، این آمادگی را دارد که با شورای همبستگی پاکستان و سایر جمعیت‌های این کشور پیرامون وحدت و تقریب همکاری کند.

در ادامه این نشست سایر علمای حاضر پیرامون ضرورت وحدت و همچنین راهکارهای ایجاد وحدت مطالبی را ایراد کردند.


/باشگاه خبرنگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :