موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/19770 :کد

0

مبلغان با نشر نهضت عاشورا تشنگان مکتب حسینی را سیراب کنند

  یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ — ۱۳:۰۹
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -مبلغان با نشر نهضت عاشورا تشنگان مکتب حسینی را سیراب کنند

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر وظیفه حوزه‌های علمیه در نشر پیام عاشورا گفت: طلاب و مبلغان حوزه علمیه بامطالعه منظم و دقیق به نشر نهضت عاشورا و قیام امام حسین (ع) بپردازند و تشنگان معارف...

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر وظیفه حوزه‌های علمیه در نشر پیام عاشورا گفت: طلاب و مبلغان حوزه علمیه بامطالعه منظم و دقیق به نشر نهضت عاشورا و قیام امام حسین (ع) بپردازند و تشنگان معارف اهل بیت (ع) را از با مکتب حسینی (ع) سیراب کنند.

 

آیت الله حسن ممدوحی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با تاکید بر لزوم الگوگیری از مکتب عاشورا اظهار داشت: فرهنگ عاشورا فرهنگ جهانی است چون امام حسین (ع) امام مکه و مدینه و شام نیست بلکه امام همگان است، امام حسین (ع) با قیام خود به انسان‌ها این موضوع را درس داد که چگونه در این دنیا زندگی کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بین اینکه مکتب امام حسین (ع) برای همیشه ماندگار و پایدار است افزود: فعالیت‌هایی که بین جامعه اسلامی در راستای رسیدن به حق وجود دارد و آگاه شدن مستضعفان عالم به دلیل استفاده از مکتب امام حسین (ع) است.

آیت الله ممدوحی بیان کرد: به طور کلی نظام عاشورا از مجموعه بی‌نظیری ایجاد شده که در آن نقش آفرینی کردند، حضرت رقیه (س)، حضرت زینب (س) و حضرت سکینه (س) قهرمانان کربلا هستند که عالم را زیر و رو کردند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر وظیفه حوزه‌های علمیه در نشر پیام عاشورا عنوان کرد: طلاب و مبلغان حوزه علمیه بامطالعه منظم و دقیق به نشر نهضت عاشورا و قیام امام حسین (ع) بپردازند و تشنگان معارف اهل بیت (ع) را از با مکتب حسینی (ع) سیراب کنند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به نیاز جامعه به نهضت عاشورا تصریح کرد: فرهنگ عاشورا نیازاصلی انسانیت است و اگر انسان می‌خواهد در مسیر رضای الهی گام بردارد و عاقبت به خیر شود نیازمند این فرهنگ ناب و ماندگار است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :