موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/19807 :کد

0

نیمی ازمردم آمریکاراهبرد اوبامادرسوریه راشکست خورده می‌دانند

  یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ — ۱۶:۳۰
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -نیمی ازمردم آمریکاراهبرد اوبامادرسوریه راشکست خورده می‌دانند

نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که نیمی از مردم آمریکا بر این باورند که راهبرد و عملکرد باراک اوباما در سوریه در مقایسه با ولادیمیر پوتین، شکست خورده و ناکام بوده است.

به گزارش تحلیل ایران، نظرسنجی شبکه فاکس نیوز حاکی است، اکثر آمریکایی ها نسبت به اظهارات اوباما در خصوص مداخله نظامی روسیه در خاک سوریه ابراز شک و تردید کرده اند. اوباما اخیرا در اظهاراتی گفته است که دخالت نظامی روسیه در سوریه نشانگر ضعف مسکو بوده است.

مردم آمریکا همچنین اعلام کرده اند که اوباما برای پایان دادن به بحران سوریه، راهبرد روشنی ندارد. این نظرسنجی نشان می دهد که 53 درصد مردم آمریکا معتقدند که پوتین دست بالا را در سوریه دارد و تنها 22 درصد آمریکایی ها بر این باورند که اوباما بر اوضاع منطقه مسلط است.

تنها 29 درصد آمریکایی ها از اظهارات اوباما علیه دخالت نظامی روسیه در خاک سوریه حمایت کرده اند. بیش از 46 درصد آمریکایی ها اعلام کرده اند که روسیه را یک کشور قوی و زیرک ارزیابی می کنند.

این نظرسنجی افزود: حدود 70 درصد مردم آمریکا نیز شک دارند که واشنگتن برنامه جامع و منسجمی برای حل و فصل بحران سوریه داشته باشد.

آمریکا و کشورهای متحد آن از دسامبر 2014 میلادی تاکنون در حال بمباران مواضع داعش هستند ولی تاکنون این راهبرد کمترین موفقیتی نداشته است.

52 درصد آمریکایی ها نیز در این نظرسنجی اعلام کردند که عملکرد اوباما در خاورمیانه را به طور کامل رد می کنند و اوباما را یک "رهبر ضعیف و بی اراده" می دانند.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :