موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/19848 :کد

0

کرملین امکان تاسیس پایگاه نظامی روسیه در سوریه را رد نکرد

  یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ — ۲۲:۳۶
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -کرملین امکان تاسیس پایگاه نظامی روسیه در سوریه را رد نکرد

همزمان با اعلام برخی مقام های روس از امکان تاسیس پایگاه نظامی در سوریه، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه امکان تاسیس چنین پایگاهی را رد نکرد.

همزمان با اعلام برخی مقام های روس از امکان تاسیس پایگاه نظامی در سوریه، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه امکان تاسیس چنین پایگاهی را رد نکرد.

به گزارش تحلیل ایران، پسکوف امروز (یکشنبه) در جمع خبرنگاران در مورد امکان تاسیس پایگاه نظامی روسیه در سوریه گفت: در مورد چنین امکانی می توانید از مقام های وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح (روسیه) پرسش کنید.
سخنگوی پوتین در پاسخ به این سوال که آیا کرملین با پیشنهاد تاسیس چنین پایگاهی در سوریه ارتباط دارد، اظهار کرد که ستاد کل نیروهای مسلح بدون اطلاع رییس جمهوری روسیه به عنوان فرمانده کل ارتش چنین تصمیمی را نمی گیرد.
اقدام پسکوف در رد نکردن احتمال تاسیس پایگاه نظامی روسیه در سوریه، اظهارات برخی مقام های این کشور از امکان تاسیس پایگاه نظامی در سوریه و موافقت دمشق را تقویت می کند.
ژنرال «آندره کارتاپولوف» رییس اداره عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه روز جمعه اعلام کرده بود که ستاد کل نیروهای مسلح امکان تاسیس پایگاه نظامی هوایی، دریایی و زمینی در سوریه را بعید نمی داند.
این مقام روس در مصاحبه با روزنامه روسی «کامسامولسکایا پراودا» خاطرنشان کرد: این پایگاه در واقع یک پایگاه نظامی واحد خواهد بود که واحدهایی از نیروی هوایی، دریایی و زمینی در آن مستقر می شوند.
روسیه در زمان حاضر تاسیسات دریایی در بندر طرطوس و همچنین یک پایگاه هوایی در لاذقیه سوریه دارد که حدود 50 فروند شکاری بمب افکن و بالگرد این کشور با هدف مقابله با گروه های تروریستی حاضر در سوریه در آن مستقر هستند.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :