موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پزشکی

a/19872 :کد

0

سرطان؛ دومین عامل مرگ و میر زنان

  دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ — ۰۲:۱۸
تعداد بازدید : ۳۲۵   
 تحلیل ایران -سرطان؛ دومین عامل مرگ و میر زنان

رئیس اداره سلامت میانسالان وزارت بهداشت گفت: براساس بررسی های صورت گرفته سرطان دومین عامل مرگ و میر زنان شناخته شده است.

رئیس اداره سلامت میانسالان وزارت بهداشت گفت: براساس بررسی های صورت گرفته سرطان دومین عامل مرگ و میر زنان شناخته شده است.

 

به گزارش  تحلیل ایران  ، دکتر مطهره علامه در" دومین همایش ملی ارتقای سلامت زنان درمحیط کار " که در سالن همایش های پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد افزود: نیاز سنجی سلامت سالمندان در دو سال اخیر در سراسر کشور انجام شده و این در حالی است که تاکنون هیچ گزارش توصیفی از مسئله سلامت به تفکیک جنسیت محور ارائه نشده است.

وی افزود: هنوز نگاه ما به مسئله سلامت به تفکیک شهر و روستاست و نخستین بار به بحث سلامت میانسالان نگاه ویژه ای شده است .

دکتر علامه به جمعیت زنان در کشور اشاره کرد و گفت: هم اکنون جمعیت زنان درگروهای سنی مختلف 37 میلیون و244 هزار نفر است چنانچه حدود نیمی از جمعیت 75 میلیون نفری جامعه را به خود اختصاص داده است .

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر 18 میلیون نفر از جمعیت زنان کشور به جمعیت زنان میانسال اختصاص دارد گفت: بیماری های ایسکمیک قلب و بیماری های عروقی مغز ، دیابت ، فشارخون و چاقی از عوامل خطر سلامت و مهمترین علل مرگ ومیر زنان محسوب می شود ،تاحدی که سرطان دومین عامل مرگ ومیر زنان شناخته شده است.


/خبرگزاری صداوسیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :