موضوعات ‌مرتبط: ورزشی المپیک

a/19884 :کد

0

توماس باخ خواستارروشن شدن ادعاهادرباره ميزباني جام جهاني شد

  دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ — ۰۳:۴۸
تعداد بازدید : ۳۴۷   
 تحلیل ایران -توماس باخ خواستارروشن شدن ادعاهادرباره ميزباني جام جهاني شد

سخنگوی کمیته بین المللی المپیک یکشنبه اعلام کرد توماس باخ رئیس این نهاد انتظار دارد صحت و سقم ادعاهای مربوط به فساد مالی در واگذاری میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶ به آلمان مشخص شود.

سخنگوی کمیته بین المللی المپیک یکشنبه اعلام کرد توماس باخ رئیس این نهاد انتظار دارد صحت و سقم ادعاهای مربوط به فساد مالی در واگذاری میزبانی جام جهانی 2006 به آلمان مشخص شود.

 

کریستیان کلاوChristian Klaue سخنگوی کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد :« توماس باخ بر این اعتقاد است که در خصوص این ادعاها باید بلافاصله تحقیقی سریع و کامل انجام شود.»
باخ عضو شورای نظارت کمیته برگزاری جام جهانی سال 2006 بود.
به گفته این منبع ،‌رئیس کمیته بین المللی المپیک با اظهارات اوتو شیلی Otto Schily وزیر سابق دولت آلمان که براساس آن شورای نظارت هیچ نشانه ای از تخلف نداشته است ، هم عقیده است .
هفته نامه اشپیگل در شماره روز شنبه خود اعلام کرد کمیته نامزدی آلمان صندوقی غیرقانونی را ایجاد کرده بود که برای خرید آرا با هدف برنده شدن در گرفتن میزبانی جام جهانی 9 سال پیش به کار رفته است .
فدراسیون فوتبال آلمان این افشاگری ها را تکذیب اما در عین حال به پرداخت شش میلیون و 700 هزار یورو به فیفا بدون ارتباط با این رقابت ها اعتراف کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از برلین ،‌ولفگانگ نیرزباخWolfgang Niersbach رئیس فدراسیون فوتبال آلمان مانند فرانتس بیکن باوئر دستیار ارشد سابق خود در کمیته برگزاری این مسابقات ، ادعاهای فساد مالی در واگذاری جام جهانی سال 2006 را تکذیب کرد.
بیکن باوئر یکشنبه در بیانیه ای اطمینان داد پولی به هیچ کس برای به دست آوردن رای برای واگذاری جام جهانی فوتبال سال 2006 آلمان پرداخت نشده است .
آلمان در آن سال با 12 رای در برابر 11 آفریقای جنوبی به پیروزی رسید.


/خبرگزاری صدا و سیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :