موضوعات ‌مرتبط: سیاسی تحلیلی

a/200 :کد

0

مخالفت ایران با طرح پرواز ممنوع در سوریه

  چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ — ۰۰:۰۰
تعداد بازدید : ۳۹۶   

نخست وزیر سوریه با دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون تحولات منطقه و راهکارهای گسترش همکاری‌ها گفتگو کرد .

به گزارش خبرنگار سایت تحلیل ایران ، وائل الحلقی نخست وزیر سوریه دیروز سه شنبه 25 آذر 93 با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی ، با قدردانی از حمایت های گسترده ایران بر استمرار حرکت سوریه در حمایت از جبهه مقاومت و تداوم تلاش برای تامین امنیت و رفاه اقتصادی برای مردم این کشور تصریح کرد .

وائل الحلقی افزود: عزم دولت سوریه برای مقابله با تروریست ها در سراسر خاک سوریه خلل ناپذیر بوده و در صورت توقف حمایت ها و دخالت های خارجی از آنان، به زودی شاهد خروج و نابودی کامل تروریست ها خواهیم بود . شمخانی نیز در این دیدار با تجلیل از ایستادگی مردم، ارتش و دولت سوریه در برابر گروه های تروریستی و تبریک موفقیت های اخیر ارتش و نیروهای مردمی این کشور، ثمر بخش بودن دستاوردهای حاصل شده را موجب اعتراف عملی سایر بازیگران به ویژه کشورهای فرامنطقه ای و همچنین اثبات صحت و درستی مسیر سوریه در این زمینه دانست .

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به حریم هوائی سوریه اقدامی علیه حاکمیت و امنیت ملی این کشور و در راستای حمایت از تروریست ها بوده و شورای امنیت سازمان ملل و دیگر کشورها باید پاسخی قاطع به این تجاوزارت به منظور جلوگیری از تکرار آن دهند . دبیر شورای عالی امنیت ملی طرح پیشنهاداتی چون ایجاد منطقه حائل و پرواز ممنوع در سوریه را اقدامی غیرقابل قبول و در مسیر تضعیف مقاومت دولت و ملت سوریه در برابر تروریست های تکفیری عنوان کرد و اظهار داشت: کشورهای منطقه باید با درک صحیح نسبت به تهدیدات شکننده تروریسم از اتخاذ سیاستهای منفعت گرایانه و ضدامنیتی اجتناب کنند . شمخانی با تمجید از نقش برجسته نخست وزیر سوریه و اعضای دولت این کشور در مدیریت شرایط سخت و پیچیده اقتصادی و امور معیشتی، تقویت روحیه ملی و اتکا به امنیت درون زا و بومی را راه حل دستیابی به موفقیت های چشمگیر و آینده روشن پیش رو توصیف کرد . نماینده مقام معظم رهبری در شورایعالی امنیت ملی همچنین با اعلام آمادگی همه جانبه و قاطع جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری های راهبردی میان دو کشور در عرصه های مختلف، بر لزوم هوشیاری همه کشورها نسبت به واقعیت های موجود منطقه و احترام به عزم و اراده مردم سوریه در مقابله با تروریسم و ناامنی تاکید کرد .

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :