موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/20009 :کد

0

لاریجانی: رفتار غربی‌ها در اجرای برجام با دقت رصد می‌شود

  دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ — ۱۸:۴۴
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -لاریجانی: رفتار غربی‌ها در اجرای برجام با دقت رصد می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی اجرای برجام از سوی غربی‌ها را یک آزمون بزرگی برای آنها دانست و گفت: رفتار غربی‌ها در اجرای برجام با دقت رصد می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی اجرای برجام از سوی غربی‌ها را یک آزمون بزرگی برای آنها دانست و گفت: رفتار غربی‌ها در اجرای برجام با دقت رصد می‌شود.

به گزارش تحلیل ایران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به شهرستان گرمسار و در محل گلزار شهدای این شهرستان در جمع خبرنگاران، در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره اظهارات غربی‌ها در اجرای برجام و سنگ اندازی‌های آنها در این زمینه چیست، اظهار داشت: اینگونه ادعاهایی که از سوی غربی‌ها شاهد هستیم، دارای سابقه است و در گذشته هم حرف‌های تندتری می‌زدند و هیچ وقت جمهوری اسلامی ایران و ملت ما وقعی به این حرف‌ها نمی‌گذارد.

وی با بیان اینکه راه ملت ایران، راه روشنی است، افزود: ما حتماً باید بر روی تقویت بنیه دفاعی کشور تأکید کنیم.

رئیس مجلس با اشاره به تصویب قانون اقدام متقابل و متناسب دولت در اجرای برجام گفت: این قانونی که چند روز پیش تصویب شد یک بند آن به تقویت بنیه دفاعی کشور اختصاص دارد که شامل بخش‌های زمینی، هوایی، دریایی، موشکی و پدافند هسته‌ای است.

لاریجانی در ادامه اظهار داشت: ملت ایران راه خود را یافته و در قضیه هسته‌ای مذاکرات طولانی انجام شد و موضوع آن هم روشن است که حتماً باید دانش هسته‌ای در ایران یک دانش بومی بوده و تقویت شود و نیز گسترش یابد، البته در کنار آن نیز غربی‌ها تعهد داده‌اند که تحریم‌ها را بردارند.

وی برجام و جمع بندی مذاکرات وین را یک میدان آزمون برای غربی‌ها دانست و تصریح کرد: اگر آنها در این موضوع درست عمل نکنند قطعاً مطابق همین مصوبه مجلس شرایط به وضعیتی که ایران در گذشته داشت، برخواهد گشت و همان راه را ادامه خواهد داد.

رئیس مجلس افزود: اگر غربی‌ها به وعده‌هایشان در موضوع هسته‌ای و برجام عمل کنند، می‌تواند راه جدیدی باشد تا شرایط برای آنها نیز بهتر شود. از این جهت که می‌توانند با ملت بزرگی تعامل منطقی داشته باشند. و برای منطقه نیز امنیت بیشتری ایجاد خواهد شد.

وی درپایان خاطرنشان کرد: بنابراین رفتار غربی‌ها به دقت در موضوع هسته‌ای و برجام مورد رصد قرار خواهد گرفت. به طوری که شیوه‌هایی برای نظارت بر اجرای این امر نیز وجود دارد.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :