موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/20015 :کد

0

اشتاین مایر خواستار همکاری اعراب در طرح اسکان آوارگان شد

  دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ — ۲۰:۲۹
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -اشتاین مایر خواستار همکاری اعراب در طرح اسکان آوارگان شد

وزیر خارجه آلمان روز دوشنبه در جریان سفر به ریاض، خواستار همکاری عربستان و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس در زمینه پناه دادن به صدها هزار آواره ای شد که برای حفظ جان خود از صحنه جنگ گریخته اند.

«فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان روز دوشنبه در جریان سفر به ریاض، خواستار همکاری عربستان و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس در زمینه پناه دادن به صدها هزار آواره ای شد که برای حفظ جان خود از صحنه جنگ گریخته اند.

به گزارش رسانه های خارجی از ریاض، وی پس از دیدار با ملک سلمان پادشاه عربستان به خبرنگاران گفت: مایلیم همه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در ارایه کمک های انسان دوستانه به آوارگان همکاری لازم را به عمل آورند.
وی در عین حال با یادآوری اینکه پناه دادن به پناهجویان از جمله کمک های انسان دوستانه به آوارگان محسوب می شود، به انتقاد از کشورهای عربی پرداخت که حاضر نشده اند آوارگان را بپذیرند.
اشتاین مایر گفت که با مقام های ریاض در مورد وضعیت «رائف بدوی» وبلاگ نویس سعودی نیز مذاکره کرده است.
وی همچنین یادآور شد که وضعیت حقوق بشر را مورد بحث و بررسی قرار داده است.
اشتاین مایر پس از سفر به ایران، وارد ریاض شد تا با مقام های عربستان در مورد راه های برون رفت از بحران سوریه گفت و گو کند.
به گزارش تحلیل ایران دادگاه عالی عربستان در سال جاری بداوی را به اتهام توهین به اسلام به 10 سال زندان و تحمل یکهزار ضربه شلاق محکوم کرد.
وی از بانیان گروه گفت و گوی اینترنتی در عربستان است که در سال 2012 بازداشت شد.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :