موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/20057 :کد

0

عربستان برای ضربه زدن به مقاومت هزینه کرده است

  ﺳﻪشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ — ۰۴:۴۹
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -عربستان برای ضربه زدن به مقاومت هزینه کرده است

رییس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت مقاومت در منطقه از دهه ۵۰ میلادی تحت فشار عربستان بوده اما راه خود را با بصیرت و هوشیاری طی کرده است.

رییس شورای اجرایی حزب الله لبنان گفت مقاومت در منطقه از دهه 50 میلادی تحت فشار عربستان بوده اما راه خود را با بصیرت و هوشیاری طی کرده است.

به گزارش  تحلیل ایران  به نقل از شبکه المنار، سید هاشم صفی الدین رییس شورای اجرایی حزب الله لبنان در مراسم شب ششم محرم در مجمع سید الشهداء ضاحیه بیروت گفت: در برابر دشمنان بویژه در شرایط سخت و پیچیده باید بیدار و هوشیار بود. حزب الله در این مسیر بسیار خوب عمل کرده است.

وی افزود: در دهه هشتاد و نود میلادی حملات تبلیغاتی زیادی ضد مقاومت اسلامی لبنان به اجرا گذاشته شده بود که اموال و پشتیبانی رسانه ای آن از درون لبنان و جهان عرب و غرب بود. در همان روزها حزب الله را به جنون متهم می کردند اما مقاومت با اتکا به خدا راه خود را رفت و حلقه محاصره رسانه ای و تبلیغاتی دشمنان را شکست تا اینکه در سال 2000 پیروزی بزرگ لبنان با تمسک به فرهنگ مقاومت به دست آمد.

این مقام حزب الله لبنان یادآور شد: مقاومت لبنان با اسراییلی ها کاری کرد که امروز در ترس به سر می برند و نگاه دیگری به حزب الله دارند. مقاومت همچنین به ملتها و بخصوص فلسطینیان هوشیاری و بیداری داد و این امید را در دل آنها زنده کرد که فلسطین آزاد شدنی است. مقاومت همچنین به ملتها درس داد که مردم، توانایی و ظرفیت زیادی دارند و اگر از این ظرفیت استفاده شود بسیاری از ناممکن ها ممکن می شود.

صفی الدین تاکید کرد: حزب الله شعار محو اسراییل را در انجام شدنی کرد و نشان داد که این فقط یک شعار نیست. مقاومت اسلامی لبنان با درک صحیح از اوضاع منطقه و جهان وارد میدان سوریه شد و وظیفه خود را به خوبی در حمایت از ملت لبنان عمل کرد. علاوه بر این حزب الله با تکیه بر بُعد دینی و اسلامی و در عین حال در اولویت قرار دادن دفاع از وطن نشان داد که تمرکز بر دین و اسلام با میهن پرستی مغایرت ندارد بلکه تکمیل کننده آن است.

به گفته وی از سال 1982 تاکنون بخصوص طی ده سال گذشته، میلیاردها دلار برای تبلیغات منفی ضد حزب الله صرف شده است اما نه تنها این حملات تبلیغاتی بر مقاومت و طرفداران آن تاثیر نگذاشته بلکه میزان ایمان و صبر و پایداری آنها افزایش یافته است.

صفی الدین با اشاره به این که مقاومت، فرهنگ مردم و خواست و اراده آنها است گفت در لبنان سیاستمداران مزد بگیری وجود دارند که از خارج تغذیه می شوند و از ابتدا در صدد تضعیف مقاومت بوده اند. کشورهایی مانند عربستان و کشورهای منطقه خلیج فارس اموال زیادی برای ضربه زدن به مقاومت در منطقه صرف کردند. این کشورها حتی در دهه 50 میلادی هم ضد مقاومت فلسطین وارد عمل شدند. اما امروز قدرت مقاومت تا حدی است که همه این توطئه ها را به شکست کشانده و نشان داده است که حتی می تواند معادلات را تغییر دهد.

وی در پایان، همه موفقیت های مقاومت اسلامی لبنان را مرهون بیداری و بصیرت و صبر و مقاومت مردم و خانواده شهدای مقاومت عنوان کرد و گفت: آمریکا قدرت شکست ناپذیر نیست. این کشور در سیاستهای خود در منطقه شکست خورده است. اسراییل هم بارها شکست خورده است. دولتهایی که در منطقه گردن کشی می کردند یا از بین رفته اند و یا ضعیف شده اند اما مقاومت پا بر جاست. در روزهای آینده هم شاهد موفقیتهای بیشتر مقاومت خواهیم بود.


/باشگاه خبرنگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :