موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/20121 :کد

0

آنگونه که باید به ریشه اصلی بحران آوارگان رسیدگی نشده است

  ﺳﻪشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ — ۱۴:۲۵
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -آنگونه که باید به ریشه اصلی بحران آوارگان رسیدگی نشده است

دبیرکل سازمان ملل با تاکید بر اینکه جامعه جهانی آنگونه که باید به ریشه‌یابی بحران مهاجرت توجه نکرده گفت، از زمان جنگ جهانی دوم به بعد باید اقدامات بیشتری برای مقابله ریشه‌ای با بحران آوارگان...

دبیرکل سازمان ملل با تاکید بر اینکه جامعه جهانی آنگونه که باید به ریشه‌یابی بحران مهاجرت توجه نکرده گفت، از زمان جنگ جهانی دوم به بعد باید اقدامات بیشتری برای مقابله ریشه‌ای با بحران آوارگان و مهاجرت انجام می‌شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در براتیسلاو، پایتخت اسلوواکی در جمع خبرنگاران گفت: ما باید از سرمنشاء به این مساله رسیدگی می‌کردیم. اگر می‌توانستیم ریشه‌های اصلی این مساله را مدیریت و حل کنیم، الان اوضاع خیلی بهتر بود.

 

وی اتحادیه اروپا را به خاطر مشارکت جدی‌اش در دستیابی به راه‌حل‌های این بحران از جمله سیستم مناقشه‌آمیز سهمیه‌بندی برای تقسیم و پخش آوارگان در بین 28 کشور عضو این اتحادیه، تحسین کرد.

 

بان کی مون گفت: امیدوارم اقدامات آتی اتحادیه اروپا شامل راه‌حلی وسیع‌تر و جامع‌تر درخصوص چگونگی نحوه رسیدگی به آوارگانی که از سوریه و شمال آفریقا می‌آیند، باشد.

 

وی افزود: همزمان با رسیدن زمستان، این مساله یکی از اولویت‌های اصلی است. فکر می‌کنم وضعیت از نظر شرایط بشردوستانه به مراتب وخیم‌تر است. من در این خصوص بر رهبری اتحادیه اروپا حساب می‌کنم.

 

این اظهارات بان کی مون همزمان با آن منتشر شد که اتحادیه اروپا در تلاش است تا به سیل بی‌سابقه آوارگان و مهاجران در بحبوحه جر و بحث‌های شدیدالحن دیپلماتیک درخصوص راه پایان دادن به جنگ داخلی چهار ساله سوریه، رسیدگی کند.

 

رابرت فیکو، نخست‌وزیر چپگرای اسلوواکی اعلام کرده، کشورش برای زیر سوال بردن سیستم سهمیه‌بندی آوارگان و مهاجران که توسط اتحادیه اروپا تصویب شده و قرار است هر یک از کشورهای عضو این بلوک 130 هزار آواره را اسکان دهند، اقدام قانونی خواهد کرد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :