موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/20122 :کد

0

اعزام ۶ تیم از ناجا برای شناسایی قربانیان منابه پزشکی قانونی

  ﺳﻪشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ — ۱۴:۳۱
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -اعزام ۶ تیم از ناجا برای شناسایی قربانیان منابه پزشکی قانونی

رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی، گفت: ۶ تیم D.V.I(شناسایی قربانیان سوانح گروهی) متشکل از ۴ تیم از کارکنان مرد و ۲ تیم از کارکنان زن مرکز تشخیص هویت ناجا ، همراه تجهیزات کامل در مرحله اول برای شناسایی...

رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی، گفت: 6 تیم D.V.I(شناسایی قربانیان سوانح گروهی) متشکل از 4 تیم از کارکنان مرد و 2 تیم از کارکنان زن مرکز تشخیص هویت ناجا ، همراه تجهیزات کامل در مرحله اول برای شناسایی اجساد حادثه منا به پزشکی قانونی تهران اعزام شدند.

به گزارش تحلیل ایران از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا مقیمی افزود: تعداد کمی از اجساد باقی مانده است که در آینده ای نزدیک هویت آنان شناسایی می شود.
وی، اضافه کرد: اجساد متوفیان فاجعه منا در چهار مرحله پس از ورود به خاک کشور به پزشکی قانونی تحویل داده شد و بلافاصله همکاران ما در تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا با همکاری کارشناسان پزشکی قانونی نسبت به شناسایی اجساد اقدام کردند.
مقیمی، افزود: جلسه ای با نمایندگان دادستانی تهران، وزارت کشور، سازمان پزشکی قانونی، سازمان حج و زیارت و تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا برگزار و در آن جلسه، ضمن بررسی اقدامات لازم، وظایف هر سازمان مشخص شد.
رئیس پلیس آگاهی ناجا، تصریح کرد: مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی از تمام اجساد شناخته شده و شناسایی نشده، عکس برداری و انگشت نگاری کرده است. تعداد زیادی از اجساد که از طریق چهره قابل شناسایی نبودند با استفاده از بانک اطلاعاتی اثر انگشت، شناسایی و به خانواده هایشان تحویل داده شدند.
مقیمی با اشاره به بهره مندی این پلیس از تمام فناوری ها در موضوع تعیین هویت ژنتیک، گفت: نیروی انتظامی در این حوزه از سازمان های پیشرو در کشور است و تیم D.V.I مرکز تشخیص هویت ناجا در تمام حوادث طبیعی و غیرطبیعی، آمادگی حضور حتی در خارج از کشور برای شناسایی هویت قربانیان را دارد.
به گزارش ایرنا، امسال 64 هزار زائر ایرانی برای انجام مناسک حج حضور داشتند که از این تعداد 464 تن در فاجعه دلخراش منا به دلیل بی تدبیری عربستان سعودی جان خود را از دست دادند که البته سازمان حج و زیارت مفقودان را هم جزو کشته شدگان اعلام کرده است.
سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت، پیش تر اعلام کرد: در ادامه پیگیری های به عمل آمده از پزشکی قانونی و وزارت حج عربستان مشخص شد که 29 تن از 65 حاجی ایرانی مفقود شده در عربستان به خاک سپرده شده اند.
اوحدی افزود: عملیات جستجو برای روشن شدن وضعیت 36 تن باقیمانده همچنان ادامه خواهد داشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :