موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/20144 :کد

0

ژنرال آمریکایی مسئول تعلیم و تجهیز مخالفان سوری برکنارمی‌شود

  ﺳﻪشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۵
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -ژنرال آمریکایی مسئول تعلیم و تجهیز مخالفان سوری برکنارمی‌شود

مقام‌های آمریکایی خبر داده‌اند ژنرال آمریکایی مسئول برنامه پنتاگون برای تعلیم و تجهیز معارضان سوریه از سمتش کنار می‌رود.

مقام‌های آمریکایی خبر داده‌اند ژنرال آمریکایی مسئول برنامه پنتاگون برای تعلیم و تجهیز معارضان سوریه از سمتش کنار می‌رود.

به گزارش تحلیل ایران، پس از انتشار گزارش‌هایی درباره پیوستن معارضان سوری تعلیم‌دیده آمریکا به گروه‌های تروریستی در این کشور، گزارش شده ژنرال مسئول برنامه 500 میلیون‌دلاری تعلیم و تجهیز معارضان سوری از سمتش برکنار می‌شود.

ژنرال مایکل ناگاتا، به نوشته نیویورک‌تایمز قرار است از سمتش به عنوان فرمانده نیروهای عملیات ویژه آمریکا کنار رود. او در این سمت مسئولیت برنامه‌ای را به عهده داشت که قرار بود ظرف سه سال 15000 معارض میدانی در سوریه تربیت کند اما پس از اثبات ناکارآمدی‌اش با تعلیم تنها چند معارض به کارش پایان داد.

دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا چند هفته پیش اعلام کر به جای صرف هزینه برای آموزش مخالفان سوریه مهمات و سایر تجهیزات در اختیار آنها قرار می‌دهد. واشنگتن مدعی است هدف از تقویت معارضان سوری، تقویت نیروهای میدانی در داخل این کشور برای مبارزه با گروه تروریستی داعش است.

طبق گزارش نیویورک‌تایمز، ژنرال مایکل ناگاتا پس از ارتقاء درجه به «مرکز ملی مقابله با تروریسم»« منقتل خواهد شد.

منبع:فارس

                               

ژنرال     آمریکا     مخالفان     سوری     پنتاگون    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :