موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/20148 :کد

0

وزیر خارجه مصر: هدف روسیه نابودی تروریسم در سوریه است

  ﺳﻪشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ — ۲۰:۲۱
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -وزیر خارجه مصر: هدف روسیه نابودی تروریسم در سوریه است

وزیر خارجه مصر تاکید کرد که هدف روسیه نابودی تروریسم در سوریه است و این همان هدفی است که مصر نیز به خاطر آن به ائتلاف مبارزه با داعش و گروه های تروریستی پیوست.

وزیر خارجه مصر تاکید کرد که هدف روسیه نابودی تروریسم در سوریه است و این همان هدفی است که مصر نیز به خاطر آن به ائتلاف مبارزه با داعش و گروه های تروریستی پیوست.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری العهد، سامح شکری طی اظهاراتی در حاشیه نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا در امان پایتخت اردن گفت: ما دائما از تمامی طرف های جامعه جهانی می خواهیم که برای نابودی تروریسم و هدف قرار دادن گروه های تروریستی اقدام کنند و طرف روسی نیز دائما بر این هدف تاکید می کند و این همان هدف ائتلافی است که مصر نیز برای مبارزه با داعش و گروه های تروریستی به آن پیوسته است اما این بدان معنا نیست که ما راه حل سیاسی را کنار بگذاریم.

وی افزود: این راه حل بایستی با هماهنگی کامل با دیگر تلاش های بین المللی برای مبارزه با تروریسم باشد و امیدوار هستیم که بقیه طرف ها نیز اهمیت راه حل سیاسی را به عنوان تنها راه برون رفت از بحران سوریه درک نمایند.

شکری اشاره کرد که قاهره از راه حل های مسالمت آمیز و تلاش های «استیفان دی میستورا» فرستاده سازمان ملل متحد به سوریه حمایت می کند و قاهره درخواست کرده است که گفت وگو بین تمامی طیف های سوری تحت نظارت فرستاده سازمان ملل صورت گیرد همچنانکه راه حل سیاسی تنها راه برون رفت از بحران سوریه است.

وی تصریح کرد: برخی طرف های معارض سوری در مصر نشست برگزار کردند و نقشه راه آینده برای حمایت از گفت وگوی سیاسی تدوین شد و ضروری است که همه طرف ها و دولت سوریه بر اساس قطعنامه های شورای امنیت و توافق بین المللی بر سر راه حل سیاسی به این نقشه راه بپیوندند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :