موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/20177 :کد

0

امروز تشکیل جلسه شورای امنیت برای بررسی اوضاع فلسطین

  چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ — ۰۲:۵۷
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -امروز تشکیل جلسه شورای امنیت برای بررسی اوضاع فلسطین

دبیر کل سازمان ملل متحد قرار است امروز اعضای شورای امنیت را در جریان نتایج سفرش به فلسطین اشغالی و کرانه باختری قرار دهد.

دبیر کل سازمان ملل متحد قرار است امروز اعضای شورای امنیت را در جریان نتایج سفرش به فلسطین اشغالی و کرانه باختری قرار دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز، چهارشنبه، در جلسه‌ای فوق‌العاده به بررسی اوضاع در فلسطین اشغالی می‌پردازد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، قرار است بان کی مون دبیر کل سازمان ملل که در رام‌الله به سر می‌برد، از طریق ویدئو کنفرانس ارزیابی خود از اوضاع درگیری‌ها در فلسطین اشغالی را برای اعضای شورای امنیت تشریح کند.

با بالا گرفتن اعتراضات و افزایش شمار عملیات‌های شهادت‌طلبانه فلسطینی‌ها، دبیر کل سازمان ملل روز سه‌شنبه در سفری از پیش اعلام‌نشده راهی فلسطین اشغالی شد.

قرار است جان کری وزیر خارجه آمریکا هم از امروز سفری را به خاورمیانه و اروپا آغاز کند که مسئله اوضاع فلسطین یکی از دستورکارهای اصلی آن است.

تنش در فلسطین اشغالی از بیش از یک ماه قبل و پس از آن آغاز شد که شهرک‌نشینان صهیونیست و پس از آن نظامیان اسرائیلی به نمازگزاران فلسطینی در حرمین شریف حمله کردند. گفته می‌شود که فرانسه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را آماده کرده است که خواستار استقرار نیروهای بین‌المللی در مسجد الاقصی می‌شود؛ طرحی که از سوی تل‌آویو و واشنگتن مورد مخالفت قرار گرفته است.


/خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :