موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ایران

a/2021 :کد

0

صالحی: یکی دو مساله فنی پیچ خورده ا ست

  شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۴ — ۱۶:۴۱
تعداد بازدید : ۲۶۷   
 تحلیل ایران -صالحی: یکی دو مساله فنی پیچ خورده ا ست

علی ا کبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی گفت: یکی دو مورد از مسایل فنی پیچ خورده که اگر حل شود می توان گفت در مسایل فنی به فهم مشترک رسیده ایم.

رییس سازمان انرژی اتمی در جمع خبرنگاران در هتل بوریواژ پالاس در پاسخ به سوالی یکی از خبرنگاران که علت عصبانیت او و ظریف در دو روز گذشته را پرسید ، گفت: نه کسی عصبانی است و نه ناراحت . شرایط مذاکره سخت است و با اطمینان و توکل به خدا پیش می رویم ما از پشتوانه مردمی و نظام مطمئن هستیم.

صالحی در پاسخ به این که آیا توافق را در چند قدمی مذاکره کنندگان می دانید ، گفت: مذاکره ابعاد فنی حقوقی و سیاسی دارد و اینها همه به هم مرتبط هستند. اگر ابعاد فنی را حل کنیم اما مسائل تحریمی حل نشد فایده ای ندارد.

وی ادامه داد: به لحاظ فنی و حقوقی ما به فهم مشترک قابل توجهی رسیده ایم ؛ یکی دو مورد است که پیچ خورده و باید دید حل می شود یا نه. اگر این فهم حاصل شود در موضوعات فنی فهم مشترک به دست آمده است اما رسیدن به فهم به معنای توافق نیست.

رییس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به این که آمدن وزیران خارجه 1+5 به معنی رسیدن به تفاهم است؟ اظهارداشت: وزرا وارد جزییات نمی شوند باید قبل از آمدن وزرا ببنیم به یک جمع بندی در همه مسایل می رسیم یا نه.

نقل از ایرنا

                               

مذاکرات هسته ای     تحریم                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :