موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/20218 :کد

0

اولین آزمایش ضدموشک بالستیک توسط آمریکا در اروپا

  چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ — ۰۹:۵۲
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -اولین آزمایش ضدموشک بالستیک توسط آمریکا در اروپا

نیروهای نظامی آمریکا و هشت کشور متحد آن روز گذشته (سه‌شنبه) برای اولین بار موشک‌های بالستیک و کروزی که از سواحل اسکاتلند شلیک شده بود را رهگیری کردند.

نیروهای نظامی آمریکا و هشت کشور متحد آن روز گذشته (سه‌شنبه) برای اولین بار موشک‌های بالستیک و کروزی که از سواحل اسکاتلند شلیک شده بود را رهگیری کردند.

به گزارش تحلیل ایران ، نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد برای اولین بار یک ضد موشک "استاندارد میسایل-3 بلاک ‌آی‌ای" (Standard Missile-3 Block IA) که توسط شرکت ریتون (Raytheon Co) ساخته شده در خارج از خاک آمریکا آزمایش شد. همچنین برای اولین بار یک موشک بالستیک در خاک اروپا رهگیری شد.

خبرگزاری انگلیسی رویترز می‌گوید یک کشتی دانمارکی هدف را رهگیری کرده و اطلاعات را به کشتی "یو‌ااس‌اس راس"‌ آمریکا انتقال داد.

در این عملیات کشتی‌هایی از آمریکا، استرالیا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، نروژ و بریتانیا حضور داشتند. این رزمایش ضدموشکی در حالی انجام می‌گیرد که روسیه حملات علیه نیروهای داعش در سوریه را از طریق موشک‌های کروز تسریع کرده است.

دریاسالار مارک فرگوسن، فرمانده نیروی دریایی آمریکا در اروپا و آفریقا، می‌گوید: "این مانور نشان دهنده تعهد آمریکا به دفاع از اروپا از طریق کشتی‌های آگیس و پایگاه‌ ساحلی در رومانی، و همچنین عملکرد نیروهای متحدمان است."

اوایل ماه جاری میلادی، مقامات آمریکایی اعلام کردند چهار موشک کروز روسی از دریای خزر به سمت سوریه پرتاب شده و در ایران سقوط کرده‌اند. روسیه ضمن رد این ادعا اعلام کرد که موشک‌های ذکر شده به اهداف خود در سوریه اصابت کرده‌اند.

/تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :