موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/20261 :کد

0

آلمان برای بازگشت آوارگان از هواپیمای نظامی استفاده می کند

  چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ — ۱۵:۳۵
تعداد بازدید : ۸۲   
 تحلیل ایران -آلمان برای بازگشت آوارگان از هواپیمای نظامی استفاده می کند

«آلمان که بحران فزاینده ناشی از هجوم آوارگان و پناهجویان به مرزهای اروپا بیشترین فشار را بر این کشور وارد کرده است اعلام کرد که این کشور احتمالا برای بازگرداندن فوری پناهجویان از هواپیمای نظامی...

«آلمان که بحران فزاینده ناشی از هجوم آوارگان و پناهجویان به مرزهای اروپا بیشترین فشار را بر این کشور وارد کرده است اعلام کرد که این کشور احتمالا برای بازگرداندن فوری پناهجویان از هواپیمای نظامی استفاده می کند.»

به گزارش تحلیل ایران؛خبرگزاری رویترز به نقل از روزنامه «بیلد» نوشت: آلمان ممکن است از هواپیماهای ترابری نظامی برای بازگرداندن پناهجویانی استفاده کند که تقاضای پناهندگی آنها رد شده است. 
این روزنامه آلمانی اعلام کرد استفاده از هواپیماهای نظامی به منظور تسریع در عملیات اخراج این گروه از پناهجویان و جلوگیری از تشدید بحران فزاینده مهاجرت انجام می شود.
«آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان اعلام کرده است که بدنبال تسریع در روند بررسی تقاضای پناهندگی و اخراج پناهجویان است. 
مرکل همزمان با تشدید بحران مهاجرت با فشار فزاینده ای در رابطه با نحوه مدیریت این بحران مواجه است و حتی برخی از هم حزبی هایش در حزب محافظه کار اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان اعمال محدودیت های بیشتری در خصوص ورود آوارگان و پناهجویان را خواستار هستند. 
بیلد به نقل از منابع دولتی منطقه ای در آلمان نوشت: دولت فدرال و 16 دولت ایالتی آلمان تسریع در روند رسیدگی به درخواست های پناهجویان و آوارگان را بررسی می کنند.
یکی ازمنابع دولتی آلمان اعلام کرد که هنوز هیچ طرح عملی مورد توافق قرار نگرفته و مجموعه ای از گزینه ها در دست بررسی است.
آلمان اکنون با چگونگی مدیریت حدود 10 هزار آواره و پناهجویی دست و پنجه نرم می کند که روزانه وارد این کشور می شوند. انتظار می رود این کشور تا پایان سال جاری میلادی میزبان دست کم 800 هزار آواره و پناهجو باشد. 
بیلد افزود: تعداد درخواست های جدید برای پناهندگی بسیار بیشتر از تعداد اخراجی هاست و تا پایان سپتامبر (شهریور- مهر)، 193 هزار نفر ثبت نام کرده اند در حالی که دلیل قابل قبولی را برای تقاضای پناهندگی ارائه نداده اند. 
به نوشته این روزنامه آلمانی، از ابتدای ماه اوت (مرداد) ایالت های مختلف آلمان 11 هزار 522 نفر را اخراج کرده اند. تعداد اخراجی ها در سراسر سال گذشته میلادی 10 هزار و 884 نفر بوده است. 
آمار دولتی آلمان نشان می دهد که بسیاری از افراد تازه وارد به آلمان از جنگ در خاورمیانه متواری شده اند. یک سوم پناهجویانی که به دلایل اقتصادی و کسب درآمد مهاجرت کرده اند از کشورهای منطقه بالکان هستند که امید چندانی درباره اقامت قانونی آنها نمی رود. 
موسسه نظرسنجی «آلنزباخ» آلمان در گزارش امروز (چهارشنبه) خود اعلام کرد که 54 درصد از پرسش شوندگان بسیار نگران وضعیت پناهجویان در آلمان هستند. نتایج نظرسنجی دیگری که در ماه اوت انجام شد نشان داد که میزان نگرانی از وضعیت پناهجویان در آلمان 40 درصد بوده است که آمار جدید از افزایش نگرانی ها در این زمینه حکایت دارد.
بر اساس گزارش سازمان ملل، از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون حدود 502 هزار آواره مسیر مهاجرت به اروپا را در پیش گرفته اند.
سیاست های مداخله جویانه واشنگتن که نتیجه آن بروز جنگ و ناآرامی در خاورمیانه و شمال آفریقا بوده است به افزایش شمار آوارگان منجر شده است و این امر اروپا را با بزرگترین بحران مهاجرت از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون مواجه کرده است.
بستن مرزها از سوی کشورهایی مانند مجارستان به تجمع آوارگان در پشت مرزهای برخی کشورهای اروپایی منجر شده و با توجه به فرارسیدن فصل سرما آنها را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است. 

                               

آلمان     آوارگان     هواپیما     نظامی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :