موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/20303 :کد

0

ارتش عراق ۶۷۵ بمب را در غرب الانبار خنثی کرد

  چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ — ۲۱:۱۴
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -ارتش عراق ۶۷۵ بمب را در غرب الانبار خنثی کرد

فرمانده عملیات الجزیره در شرق شهر رمادی روز چهارشنبه از خنثی سازی ۶۷۵ بمب در محور شرقی ناحیه البغدادی واقع در غرب استان الانبار به دست نیروهای ارتش این کشور خبر داد.

فرمانده عملیات الجزیره در شرق شهر رمادی روز چهارشنبه از خنثی سازی 675 بمب در محور شرقی ناحیه البغدادی واقع در غرب استان الانبار به دست نیروهای ارتش این کشور خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری المسله، «ابراهیم دبعون» فرمانده عملیات الجزیره در رمادی،گفت: نیروهای ارتش کشور تاکنون موفق شدند صدها بمب و خانه بمب گذاری شده را که گروه تروریستی داعش در روستاها و مناطق وابسته به البغدادی کار گذاشته بود، خنثی کنند.
وی افزود: نیروهای امنیتی ده ها بمب را یافتند که برای جلوگیری از بروز خسارت های جانی و مادی، مجبور به منفجر کردن آنها شدند.
خالد العبیدی وزیر دفاع عراق نیز با تاکید بر محاصره کامل شهر رمادی مرکز استان الانبار از سوی نیروهای عراقی، از آغاز عملیات آزاد سازی این شهر طی چند روز آینده خبر داد.
وزیر دفاع عراق همچنین از مقاومت و شجاعت خانواده های درگیر با داعش در الانبار تقدیر کرد.
گروه تروریستی داعش از تابستان سال گذشته بخش هایی از شمال و غرب عراق را به تصرف خود درآورد و تاکنون مرتکب جنایات زیادی شده است.

** انفجار در کاروان عزاداران حسینی در بغداد
به گزارش پایگاه خبری (وردنا) وزارت کشور عراق روز چهارشنبه اعلام کرد: در انفجار بمبی که در کاروان عزاداران حسینی در منطقه «النهروان» جنوب بغداد روی داد، یک غیر نظامی کشته و هشت نفر دیگر زخمی شدند.
این منبع که خواست نامش ذکر نشود، افزود: نیروهای امنیتی بلافاصله در منطقه حاضر شدند و زخمیان را به بیمارستان منتقل کردند.
از سال 2013 تاکنون بغداد پایتخت عراق شاهد اقدامات تروریستی است و فرستاده سازمان ملل متحد در عراق (یونامی) در ماه اکتبر (مهرماه) 2015 اعلام کرد که بیش از هزار غیر نظامی عراقی در ماه سپتامبر (شهریور ماه) کشته و زخمی شده اند و بیشترین این تعداد در بغداد و پس از آن در استان صلاح الدین روی داده است.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :