موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/20305 :کد

0

خطر بروز فاجعه انسانی با ادامه حملات عربستان در استان صعده

  چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ — ۲۱:۵۲
تعداد بازدید : ۲۳۴   
 تحلیل ایران -خطر بروز فاجعه انسانی با ادامه حملات عربستان در استان صعده

استاندار صعده اعلام کرد: اگر حملات جنگده های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به استان صعده در شمال یمن ادامه پیدا کند، فاجعه انسانی رخ خواهد داد.

استاندار صعده اعلام کرد: اگر حملات جنگده های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به استان صعده در شمال یمن ادامه پیدا کند، فاجعه انسانی رخ خواهد داد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری خبرگزاری رسمی یمن (سبانت)، محمد جابر عوض، تاکید کرد: جنگنده های ائتلاف عربی، همه تاسیسات حیاتی و زیر ساخت های زندگی شهروندان یمنی را هدف قرار می دهند که نقض همه توافقنامه های بین المللی و انسانی است.
عوض افزود: استان صعده در پی حمله جنگده های ائتلاف عربی کاملا به حاشیه رانده شده است که از آن جمله می توان به تخریب و انهدام پل ها و جاده های ارتباطی با دیگر استان ها اشاره کرد که موجب قطع کامل ارتباط این استان با استان های مجاور شده است.
استاندار صعده از همه دولت و کشورهای اسلامی خواست تا در کنار ملت مظلوم یمن بایستند و برای رفع تحریم و توقف تجاوز به این کشور گام بردارند.
بر اساس گزارش ها، شمار آوارگان یمنی ناشی از حملات عربستان به یمن در نیمه نخست اکتبر(مهر) به میزان 60 درصد افزایش داشته و از یک میلیون و 400هزار نفر در ژوئیه ( تیر) به 2 میلیون 300 هزار نفر رسیده است.
حملات همه جانبه عربستان و متحدانش به خاک یمن که از اوایل فروردین سال جاری آغاز شده و بی وقفه ادامه یافته، تاکنون هزاران کشته و زخمی برجاگذاشته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :