موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/20313 :کد

0

اتریش:بحران پناهندگان سوری بیشترین نگرانی هارابرای اروپادارد

  چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ — ۲۳:۴۲
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -اتریش:بحران پناهندگان سوری بیشترین نگرانی هارابرای اروپادارد

'یوحنا میکل لایتنر'وزیر کشور اتریش گفت: بحران پناهندگان سوری در پی تداوم جنگ دراین کشور بیشترین نگرانی ها را برای اروپا دارد چرا که وجود تروریست ها درسوریه آینده وخیمی را برای اروپا پدید می آورد...

'یوحنا میکل لایتنر'وزیر کشور اتریش گفت: بحران پناهندگان سوری در پی تداوم جنگ دراین کشور بیشترین نگرانی ها را برای اروپا دارد چرا که وجود تروریست ها درسوریه ضمن اینکه آینده وخیمی را برای اروپا پدید می آورد، می تواند باعث آوارگی میلیون ها سوری دیگر شود.

به گزارش تحلیل ایران، لایتنر(JOHANNA MIKL-LEITNER) که عصر چهارشنبه به عنوان دبیرکل نشست'وزرای کشور در زمینه امنیت و همکاری مدیترانه ای در اردن' درجریان یک کنفرانس خبری در وین سخن می گفت، افزود : اتریش همواره فعالانه در صدد تقویت همکاری با کشورهای مدیترانه است تا بتواند امنیت را برای پناهندگان فراهم کند.
وزیر کشور اتریش درمورد این نشست گفت : به جز وزرای 57 کشورعضو سازمان های امنیتی، چند کشور هم از جنوب مدیترانه ازجمله مصر، اردن، مراکش و تونس نیز حضور داشتند که برای تقویت همکاری های بیشتر به این اجلاس آماده بودند.
میشل لایتنر تاکید کرد: درگیری ها درسوریه وعراق بسیار فاجعه انگیز است و کماکان جامعه بین المللی باید به دنبال یک راه حل برای بررسی بحران این کشورها باشد.
وی گفت: بحران پناهندگان سوری با توجه به جنگ در این کشور بیشترین نگرانی ها را برای ما دارد چرا که با وجود تروریست ها در سوریه ضمن اینکه آینده وخیمی را برای اروپا به وجود می آورد، می تواند باعث آوارگی میلیون ها سوری دیگر شود.
لایتنر از وزیر کشور ترکیه در این نشست خواست که با چالش بحران مهاجرت مقابله کند چرا که اروپا نیاز به حمایت این کشور برای مبارزه با قاچاقچیانی که پناهندگان را به اروپا انتقال می دهند، دارد.
نشست وزرای کشور در زمینه امنیت و همکاری مدیترانه ای در اردن روزهای 20 و 21 اکتبر برگزار شد و اتریش قرار است سال آینده میزبان این نشست باشد.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :