موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انرژی هسته ای

a/20314 :کد

0

برجام را در صورتی اجرا می‌کنیم که نقاط ضعفش پوشش داده شود

  چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ — ۲۳:۵۴
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -برجام را در صورتی اجرا می‌کنیم که نقاط ضعفش پوشش داده شود

معاون وزیر امور خارجه کشورمان از حمایت های مقام معظم رهبری از برنامه جامع اقدام مشترک تشکر کرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان از حمایت های مقام معظم رهبری از برنامه جامع اقدام مشترک تشکر کرد.

به گزارش تحلیل ایران، سید عباس عراقچی، معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان امشب(چهارشنبه 29 مهر) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما از حمایت های مقام معظم رهبری از مذاکرات هسته ای و برنامه جامع اقدام مشترک تشکر کرد.

عراقچی از روند بررسی دقیق و کار فشرده و با جزئیات برجام طی 3 ماه اخیر در کشور ابزار خرسندی کرد و افزود در صدا و سیما و در مطبوعات موافقین و مخالفین همه از زوایای مختلف برجام را بررسی کردند؛ که البته ارزش آن را داشت چرا که نتیجه 12 سال مقاومت مردم ایران در مقابل همه زورگویی ها و زیاده خواهی های غربی ها و برای تثبیت حق مسلم هسته ای مردم ایران قرار بود در برجام روشن شود و حتما باید با حساسیت کامل بررسی شود.

وی با اشاره به تایید برجام در مراحل مختلف در داخل کشور از جمله در مجلس و شورای عالی امنیت ملی گفت ما برجام را در صورتی اجرا می کنیم که نقاط ضعفش پوشش داده شود.

عراقچی ادامه داد: در نهایت مقام معظم رهبری، به عنوان رهبر هوشیار و بیدار و همیشه در صحنه همه این مطالب را ملاحظه فرمودند و امروز مصوبه شورای عالی امنیت ملی را تایید کردند.

وی اظهار داشت که این که در همه این مراحل برجام تائید شد نشان دهنده این است که خواسته های کلان ما در برجام تحقق پیدا کرده است. خواسته های اصلی که ما داشتیم در تثبیت برنامه هسته ای خودمان، در رفع تحریم های ظالمانه، در شناسایی حقوقمان که اینها در برجام وجود دارد.

وی افزود: شورای وزرای اتحادیه اروپا روز یکشنبه در قالب 3 مصوبه تمام تحریم های اقتصادی و مالی را لغو کرد، این 3 مصوبه در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا ثبت شده و کاملا شکل قانونی به خود گرفته است اما این قانون پس از آنکه ایران کارهایش را انجام دهد اجرایی خواهد شد. رئیس جمهور آمریکا نیز روز یکشنبه دستور لغو دستورات اجرایی و توقف تحریم های کنگره را صادر کرد و در روز موعود که آژانس تائید کند به دستور وزیر خارجه آمریکا لغو خواهند شد.

عراقچی افزود: ساختار تحریم های اروپا لغو می شود و مصوبه و لغو کامل آن 8 سال بعد و در روز انتقال انجام می شود.

معاون وزیر امور خارجه اظهار داشت: مطالبه ما این است که شورای وزیران اروپا باید مصوبه داشته باشد و دستور رئیس جمهور آمریکا که امضا داشته باشد که این در عمل اتفاق افتاده است. غیر از این تضمین های کتبی، تضمین اصلی که در برجام وجود دارد اختیار و توان ما به بازگشت پذیری است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :