موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/20374 :کد

0

پساتحریم‌ها چه تاثیری بر بازار دارویی داخل می‌گذارند؟

  پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ — ۰۹:۳۸
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -پساتحریم‌ها چه تاثیری بر بازار دارویی داخل می‌گذارند؟

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان غذا و دارو گفت: پساتحریم‌ها تاثیری بر بازار دارویی تولید داخل ندارد و در واقع ورود شرکت‌های دارویی چندملیتی به کشور، هیچ تهدیدی برای شرکتهای دارویی داخلی نیست...

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان غذا و دارو گفت: پساتحریم‌ها تاثیری بر بازار دارویی تولید داخل ندارد و در واقع ورود شرکت‌های دارویی چندملیتی به کشور، هیچ تهدیدی برای شرکتهای دارویی داخلی نیست و تاثیری در تغییر جایگاه آنها از صدر به ذیل و یا بالعکس ندارد.

 

دکتر اکبر عبدالهی اصل در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، با تاکید بر اینکه از نظر ما پساتحریم‌ها تاثیر خاصی بر بازار دارویی داخل نمی‌گذارند گفت: فقط شاید نشانه‌های مثبت آن این باشد که بعضی از شرکت‌های دارویی چندملیتی در ایران سرمایه گذاری را آغاز می کنند که این اتفاق خوبی خواهد بود.

 

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: اما اینکه انتظار داشته باشیم این شرکت‌های دارویی خیلی زود تکنولوژیشان را به ما بدهند این امکان پذیر نیست ولی در طولانی مدت این مسئله باعث ورود علم، دانش و تکنولوژی به کشور می شود.

 

به گفته معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان غذا و دارو، پسا تحریم در کوتاه مدت تاثیری بر قیمت داروهای تولید داخل ندارد و هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

 

                               

دارو     پساتحریم     برنامه ریزی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :