موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/20393 :کد

0

سقوط دو پهپاد نظامی مسلح آمریکا در عراق و ترکیه

  پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۶
تعداد بازدید : ۲۹۷   
 تحلیل ایران -سقوط دو پهپاد نظامی مسلح آمریکا در عراق و ترکیه

یکی از مقامات نظامی آمریکا تأکید کرد: نیروی هوایی آمریکا اخیراً کنترل دو پهپاد مسلح خود را در رویدادهای مجزایی در ترکیه و عراق از دست داده است.

یکی از مقامات نظامی آمریکا تأکید کرد: نیروی هوایی آمریکا اخیراً کنترل دو پهپاد مسلح خود را در رویدادهای مجزایی در ترکیه و عراق از دست داده است.

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این پهپادها هنگامی که سقوط کردند حامل موشک‌های هوا به سطح هلفایر بوده‌اند اما این موشک‌ها بدون هیچ خطری در کنار این پهپادها کشف شده‌اند.

 

سرهنگ استیو وارن، سخنگوی ارتش آمریکا گفت: در 17 اکتبر سال جاری میلادی یکی از اپراتورهای پهپادهای نظامی آمریکا ارتباط خود را با این پهپاد از دست داه و در نتیجه این پهپاد در حالی که در جنوب شرقی بغداد در پرواز بود سقوط کرد.

 

وی افزود: پلیس محلی عراق این پهپاد را در نزدیک الکوت پیدا کرد. آنها این پهپاد را به کنترل آمریکا بازگرداندند و این پهپادها هیچ صدمه‌ای ندید. در 19 اکتبر سال میلادی جاری پهپاد دیگری در جنوب ترکیه سقوط کرد. به گفته رسانه‌های محلی این پهپاد در هاتای سقوط کرده است. این پهپاد دچار نقص فنی شده است.

 

نیروی هوایی آمریکا در این مورد کنترل مثبتی بر پهپاد داشته و آن را با امنیت کامل در منطقه‌ای بدون سکنه بر زمین نشانده است. مجدداً این پهپاد به فرماندهی آمریکا بازگردانده شد و هر دو رویداد مورد بررسی و تهدید قرار دارند.

آمریکا رهبری ائتلاف بین‌المللی ضدداعش در عراق و سوریه را به عهده دارد و بیش از یک سال است که حملات هوایی و پهپادی مکرری صورت داده است. ترکیه نیز به آمریکا اجازه داده تا برای انجام حملاتش علیه داعش از پایگاهی در اینجرلیک واقع در جنوب ترکیه استفاده کند.

                               

عراق     ترکیه     پهباد     آمریکا        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :