موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/20415 :کد

0

هدف روسیه بازگرداندن صلح به سوریه است

  پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ — ۲۰:۵۱
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -هدف روسیه بازگرداندن صلح به سوریه است

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد آمریکا تلاش می‌کرد جهانیان را درباره برنامه هسته ای ایران فریب دهد و آن را تهدیدی برای امنیت جهانی معرفی کند.

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد آمریکا تلاش می‌کرد جهانیان را درباره برنامه هسته ای ایران فریب دهد و آن را تهدیدی برای امنیت جهانی معرفی کند.

به گزارش تحلیل ایران؛ شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در سخنرانی خود در نشست صلح و جنگ در این کشور گفت: پرونده هسته ای ایران حل شد و هیچ پیامدی، نداشت.

پوتین گفت: آمریکا بارها برای فرار از تعهداتش در چارچوب پیمان منع اشاعه تسلیحات هسته ای تلاش کرد.

وی افزود: آمریکا به بهانه خطر هسته ای ایران یکی از پایه های اصلی امنیت جهانی را ویران کرد.

پوتین گفت: رقابت بر سر سلطه ممکن است هر جنگی را در آینده از کنترل خارج کند.

وی خاطر نشان کرد: آمریکا تلاش می کرد جهانیان را درباره برنامه هسته ای ایران فریب دهد و آن را تهدیدی برای امنیت جهانی معرفی کند.

ولادیمیر پوتین افزود: ما روابط و ائتلاف های خود را با شرکایمان بر اساس اصل برابری و عدالت ایجاد می کنیم.

پوتین گفت: گروه های تروریستی با هدف به دست آوردن پول با یکدیگر می جنگند. تقسیم کردن تروریست ها به میانه و تندرو درست نیست.

وی خاطر نشان کرد: هدف از عملیات نظامی روسیه در سوریه بازگرداندن صلح به این کشور است. چرا جنگ آمریکا و متحدانش علیه تروریسم هیچ نتیجه قابل توجهی نداشت؟ اگر بغداد یا دمشق سقوط می کرد، تروریست ها رسمیت پیدا می کردند. سلاح هایی که برای مخالفان میانه رو در سوریه ارسال شد به طور مستقیم به دست تروریست ها رسید.

پوتین گفت: روسیه برای کمک به همه کشورهایی که با خطر تروریسم روبرو هستند آمادگی دارد.

پوتین افزود: آمریکا از بعضی تروریست ها برای سرنگونی نظام هایی در منطقه استفاده می کند که مخالف واشنگتن هستند. سوریه می تواند به الگویی برای حل مسایل مشترک تبدیل شود.

وی خاطر نشان کرد: طرح نهایی راهبرد اصلاح شده امنیت ملی روسیه اواخر امسال در اختیار رئیس جمهور روسیه قرار خواهد گرفت. سران دینی مسلمانان باید در جنگ با تروریسم مشارکت داده شوند. هدف عملیات ما در سوریه وارد آوردن ضربات پیشدستانه به تروریست های خارجی پیش از بازگشت آنها به کشورهایشان است.

پوتین در ادامه در مورد تروریستهای سوریه اعلام کرد: حق نداریم تروریست ها را به میانه رو و تندرو تقسیم کنیم‎.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :